Loading...

Apple: 3 powody, dla których warto skorzystać z obecnego spadku, aby kupić akcje

Apple: 3 powody, dla których warto skorzystać z obecnego spadku, aby kupić akcje

Jeśli masz odłożoną pewną sumkę i czaisz się, czekając na odpowiedni moment, aby zaatakować którąś spośród akcji mega-tech, która z nich powinna znaleźć się na szczycie Twojej listy zakupów?

Spośród trzech największych na świecie spółek technologicznych - Apple (NASDAQ:AAPL), Amazon (NASDAQ:AMZN) i Microsoft (NASDAQ:MSFT) - naszym faworytem jest Apple. Akcje producenta iPhone'ów spadły o ponad 15% od styczniowego szczytu, ponieważ inwestorzy, obawiając się wyższych stóp procentowych, sprzedają akcje o dużym wzroście.

Apple Weekly Chart.

Jak długo potrwa ta wyprzedaż? Można snuć domysły, ale istnieją silne argumenty przemawiające za tym, że akcje Apple odbiją po przejściu tej korekty. Oto trzy główne powody, które przemawiają za naszym byczym nastawieniem.

1. Zainteresowanie inwestorów indywidualnych

Jednym z głównych wskaźników, który mówi nam o odporności tego rynku byka, jest udział inwestorów detalicznych w inwestowaniu w akcje. Po roku od krachu giełdowego spowodowanego przez COVID-19, inwestorzy indywidualni stanowią obecnie prawie jedną czwartą wolumenu obrotu akcjami w Stanach Zjednoczonych.

Od czasu osiągnięcia przez rynek szczytu kilka tygodni temu, inwestorzy detaliczni zainwestowali w amerykańskie akcje w tempie o 40% wyższym niż w 2020 r., który również było rekordowe - wynika z raportu Bloomberga. Wśród takich inwestorów, jak wynika z raportu, Apple cieszył się największą popularnością w minionym tygodniu.

W związku z tym, że rząd USA wkrótce pośle obywatelom czeki z ostatniego pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 bln dolarów, więcej pieniędzy znajdzie się w inwestycjach w akcje. A dla inwestorów detalicznych, Apple pozostaje jednym z głównych celów, ponieważ marka jest im dobrze znana.

2. Solidna stopa zwrotu z kapitału

Apple: 3 powody, dla których warto skorzystać z obecnego spadku, aby kupić akcje

Dla inwestorów długoterminowych, których celem jest uzyskanie przyzwoitej stopy zwrotu poprzez dywidendy i wzrost wartości kapitału, akcje Apple są doskonałym wyborem.

Posiadając 196 miliardów dolarów na koncie, Apple ma godną pozazdroszczenia pozycję do dalszego zwiększania programu odkupu akcji w celu wsparcia swoich akcji. Dzięki wykupowi akcji własnych wartość posiadanych przez Ciebie udziałów w Apple wzrośnie, ponieważ liczba akcji pozostających w obrocie będzie mniejsza, a zyski będą dzielone między mniejszą liczbę akcjonariuszy.

Warren Buffett, którego firma inwestycyjna jest jednym z największych akcjonariuszy Apple, odniósł ogromne korzyści z tego trendu. Buffett uzbierał 120 miliardów dolarów udziałów w Apple od czasu, gdy jego Berkshire Hathaway (NYSE:BRKa) zaczął kupować akcje pod koniec 2016 roku.

Berkshire przyspieszył zakupy Apple w 2018 r. i od tego czasu zmniejsza udziały, co pozwoli Berkshire zarobić 11 miliardów dolarów na sprzedaży w 2020 r. Pomimo tej sprzedaży, udział Berkshire w producencie iPhone'ów wzrósł tylko dlatego, że Apple również rozszerzył swoje własne odkupy, co zmniejszyło liczbę akcji pozostających w obrocie.

Jak Buffett powiedział inwestorom w swoim liście na 2020 rok w zeszłym miesiącu:

"Pomimo tej sprzedaży - voilà! - Berkshire posiada teraz 5,4% akcji Apple". Ten wzrost był dla nas bezkosztowy, ponieważ Apple stale odkupuje swoje akcje".

3. Nowy cykl super wzrostu

Po doświadczeniu powolnego okresu wzrostu dla swoich flagowych iPhone'ów, Apple zbliża się do kolejnego super cyklu wzrostu, napędzanego przez nowsze modele telefonów z obsługą 5G.

Pojawienie się iPhone'a 12, naszym zdaniem, wywoła rekordowy boom w sprzedaży podobny do tego, jaki miał miejsce w 2014 roku, kiedy wprowadzono pierwszego iPhone'a z dużym ekranem, ponieważ miliony dotychczasowych użytkowników prawdopodobnie zmodernizują starzejące się telefony.

Najnowszy iPhone ma możliwość dostępu do sieci komórkowej następnej generacji, zwanej 5G, która obiecuje szybsze prędkości Internetu. W ostatnim kwartale, nowy iPhone pomógł sprzedaży - wzrosła ona o 57% w Chinach, które mają bardziej rozwiniętą sieć 5G.

Apple to jednak nie tylko iPhone'y. Usługi Apple, obejmujące App Store, iTunes, Apple Music oraz iCloud, odnotowują silny wzrost, pomagając zdywersyfikować przychody firmy, odchodząc od gadżetów.

W ubiegłym roku przychody z tego działu skoczyły do 54 miliardów dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2016 roku. Jeśli tempo tego wzrostu się utrzyma, przychody z działalności usługowej mogą przekroczyć 100 miliardów dolarów do 2024 roku, według analityka Evercore ISI Amita Daryanani.

Podsumowanie

Kupowanie akcji Apple podczas tej niedźwiedziej passy jest dobrą strategią, szczególnie dla tych inwestorów, którzy chcą trzymać akcje przez dłuższy czas. Solidny plan skupu akcji Apple, wzrost sprzedaży iPhone'ów i rozwój działalności usługowej to czynniki, które pomogą w szybkim odbiciu akcji po zakończeniu bessy.

------------------------

Nie chcesz przeoczyć analiz od Investing? Czy dodałeś już Investing.com Polska do Feedly?

- Dodaj OPINIE I ANALIZY od Investing do Twojego feedu >> Kliknij tu

- Aby śledzić WSZYSTKIE NEWSY od Investing.com Polska >> Kliknij tu

- Zbyt dużo informacji? Śledź TYLKO NAJWAŻNIEJSZE NEWSY >> Kliknij tu

Powiązane artykuły