Loading...

Apple wymienia za darmo wyświetlacze w iPhone’ach 11. Ruszył program serwisowy

Apple wymienia za darmo wyświetlacze w iPhone’ach 11. Ruszył program serwisowy
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
Piotr Grabiec05 grudnia 2020

Apple ruszył właśnie z kolejnym programem serwisowym. Tym razem objęte zostały nim telefony iPhone 11, w których bezpłatnej wymianie może podlegać wyświetlacz.

dołącz do dyskusji

iPhone 11 to świetne urządzenie, które w dniu premiery cechowało się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nic dziwnego, że ten model okazał się, podobnie jak jego poprzednik w postaci iPhone’a XR, prawdziwym hitem sprzedażowym. Apple dosłownie „rozpykał konkurencję”.

Niestety z perspektywy czasu okazało się, że najsłabsze ogniwo iPhone’a 11 w postaci wyświetlacza w przypadku niektórych egzemplarzy było wadliwe. Nie tylko panel miał bardzo niską rozdzielczość, ale przy okazji w niektórych przypadkach po jakimś czasie ujawniała się wada fabryczna.

iPhone 11 — rusza program serwisowy i bezpłatna wymiana ekranu

Apple przyznaje się do tego, że niektóre z iPhone’ów 11 mogą mieć wadliwe ekrany i obiecuje, że na prośbę użytkowników wymieni je za darmo. Firma oczywiście przekonuje, że tylko „mały procent” sprzętów ma usterkę wyświetlacza, która może powodować brak reakcji na dotyk.

Apple wymienia za darmo wyświetlacze w iPhone’ach 11. Ruszył program serwisowy

Programem wymiany są objęte urządzenia wyprodukowane pomiędzy listopadem 2019 r. a majem 2020 r. Klienci, którzy chcą sprawdzić, czy ich sprzęt jest objęty programem, mogą dokonać tego na przygotowanej w tym celu stronie internetowej. W tym celu wystarczy wpisać numer seryjny swojego urządzenia.

Strona internetowa Apple’a sprawdzi ten numer i wyświetli informację, czy ten egzemplarz iPhone’a 11 został zakwalifikowany do bezpłatnej naprawy.

Jeśli firma potwierdzi, iż telefon kwalifikuje się do naprawy wyświetlacza w ramach programu, należy się skontaktować z Apple’em poprzez np. autoryzowanego resellera i umówić na przekazanie urządzenia do diagnozy. Osoby, które wcześniej naprawiały ekran iPhone’a 11 na własną rękę, mogą prosić o zwrot kosztów.

Apple zastrzega przy tym, że może (ale nie musi) ograniczyć dostępność programu do kraju, w którym zakupiono urządzenie. Tym samym iPhone’y 11 z polskiej dystrybucji mają być naprawiane w naszym kraju bez problemu, ale w przypadku modeli sprowadzanych zza granicy nie ma takiej pewności.

Programy serwisowe Apple’a to oczywiście żadna nowość.

Warto przy tym zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy Apple wprowadził program serwisowy, który pozwala na darmową naprawę wadliwego urządzenia niezależnie od tego, czy jest ono nadal objęte gwarancją lub rękojmią. Najbardziej niesławnym przypadkiem są klawiatury w MacBookach i akumulatory w iPhone’ach 6s.

Na szczęście nie zawsze w przypadku usterki trzeba oddawać sprzęt do serwisu. W przypadku iPhone’a 12 mini problem z reakcją na dotyk rozwiązało uaktualnienie oprogramowania. Teraz czekamy na informację, czy Apple’owi uda się naprawić aktualizacją iOS-a usterkę związaną z ładowaniem telefonów z linii iPhone 12.

Tagi: AppleiPhone 11iphone 11 problemiPhone 11 program serwisowyiPhone 11 wymiana ekranuprogram serwisowy apple

Powiązane artykuły