Loading...

Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a

Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a

Niesamowite jak bardzo polityka firmy może ulec zmianie pod wpływem krytyki.

Przypomnijmy, że Apple dopiero co próbował praktycznie uniemożliwić wymianę ekranu iPhone'a 13 w nieautoryzowanych serwisach, co spotkało się z oburzeniem klientów i serwisantów. Firma wycofała się z tego pomysłu, a dodatkowo poszła o kilka kroków dalej.

Najpierw Apple zapowiedział ułatwienie samodzielnej naprawy produktów. Teraz wprowadził ważne usprawnienie w oprogramowaniu.

iOS 15.2 pokaże, czy iPhone był naprawiany, a nowe części są oryginalne

Apple informuje na swojej stronie, że nadchodzący system iOS 15.2 zawierać będzie historię napraw i części. Znajdzie się ona w sekcji Ustawienia > Ogólne > Informacje.

Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a

Oprogramowanie wyświetli stosowny komunikat, jeśli użyty komponent nie jest oryginalny, znajdował się wcześniej w innym iPhonie lub nie działa prawidłowo.

Na razie system będzie rozpoznawał wymianę jedynie kilku kluczowych części. Lista wykrywanych komponentów uzależniona jest od modelu telefonu:

Historia naprawy jest przypisana do numeru seryjnego, co oznacza, że nie da się jej wymazać przystawiając ustawienia fabryczne. Apple informuje jednak, że będzie zerowana w chwili przypisania nowego numeru seryjnego, co w przypadku iPhone'a jest równoznaczne z wymianą płyty głównej.

Apple wprowadził świetne udogodnienie dla klientów

Jeśli ktoś odda telefon do nieautoryzowanego serwisu, będzie mógł łatwo sprawdzić, czy aby nie wciśnięto mu "lewych" lub używanych części. Możliwość sprawdzenia historii naprawy docenią także osoby kupujące iPhone'y z drugiej ręki.

Na razie system iOS 15.2 dostępny jest jedynie w wersji beta. Aktualizacja powinna wystartować wkrótce.

Zobacz również:

Powiązane artykuły