Loading...

Ile kosztuje wymiana ekranu i plecków w iPhone’ach X, XS i XS Max? Czytajcie na siedząco

Ile kosztuje wymiana ekranu i plecków w iPhone’ach X, XS i XS Max? Czytajcie na siedząco
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Sieć iSpot ma na swojej stronie internetowej cennik. Wynika z niego, że za wymianę ekranu w telefonie iPhone X trzeba zapłacić 1499 zł - nieco mniej niż w zeszłym roku. W razie zbicia plecków, trzeba albo pogodzić się z pajęczynką, albo wysupłać z portfela 2899 zł.

W iMad, za wymianę wyświetlacza i całego urządzenia w przypadku iPhone’a X w 2018 roku trzeba zapłacić tyle samo, co rok temu, czyli odpowiednio 1399 zł i 2799 zł.

iPhone XS - koszt wymiany wyświetlacza i całego urządzenia

iPhone XS zadebiutował w tej samej cenie co iPhone X i ma do niego bardzo podobny ekran. W sieci iSpot naprawa tych urządzeń wyceniona została podobnie - wyświetlacz w iPhonie XS można wymienić za tę samą kwotę, co w tańszym modelu, czyli 1499 zł. Wymiana całego telefonu to koszt nieco większy - 2949 zł.

W przypadku sklepu iMad za naprawę frontu w iPhonie XS również trzeba zapłacić tyle samo, co w przypadku iPhone’a X, czyli 1399 zł. Wymiana całego urządzenia również kosztuje dokładnie tyle samo: 2799 zł.

Ile kosztuje naprawa iPhone’a XS Max?

Ile kosztuje wymiana ekranu i plecków w iPhone’ach X, XS i XS Max? Czytajcie na siedząco

Oprócz nowego iPhone’a XS do sprzedaży trafił w tym roku też jeszcze droższy iPhone XS Max z wyświetlaczem o większej powierzchni i przekątnej o długości 6,5-cala. Tak jak się spodziewałem, jego serwis jest droższy niż w przypadku 5,7-calowych modeli.

iSpot wycenił wymianę wyświetlacza w iPhonie XS Max na 1749 zł, a całego urządzenia na 3199 zł. iMad z kolei życzy sobie 1659 zł za wymianę ekranu, a za wymianę telefonu na nowy egzemplarz po zbiciu plecków trzeba zapłacić 2999 zł.

Ceny nadal są iście zaporowe

Decydując się na telefony firmy z Cupertino, warto o tych cenach pamiętać i przemyśleć zakup etui lub szybki ochronnej. Urządzenia elektroniczne, z których korzysta się całymi dniami, są narażone na uszkodzenia - wystarczy chwila nieuwagi, by znacznie uszczuplić domowy budżet.

Mając to na względzie, nie mogę przeboleć, że nadal w przypadku zakupu telefonów bezpośrednio u producenta Apple nie proponuje klientom wykupienia usługi Apple Care Plus, tak jak przy iPadach. Na niektórych rynkach pozwala naprawić iPhone’a za kwotę o rząd wielkości mniejszą niż normalnie.

PS Kosztów napraw iPhone'a XR nie ma jeszcze w cennikach polskich serwisów.

Tagi: iphoneiPhone Xiphone x ekran cenaiphone x naprawaiphone xsiphone xs ekran cenaiphone xs maxiPhone xs max ekran cenaiphone xs max naprawaiphone xs naprawa

Powiązane artykuły