iPhone

iPhone

Kategoria

Jak blokować strony internetowe w Safari na iPhonie i iPadzie z iOS 14

Za pomocą Chrisfugiel

Internet to świetne źródło wiedzy i rozrywki, ale i prawdziwa kopalnia treści, z którymi nasze dzieci nie powinny mieć styczności. Aby chronić młodych użytkowników sprzętu Apple przed nieodpowiednim dla nich stronami internetowymi, iUrządzenia wyposażono w różne funkcje pozwalające ograniczyć dostęp do treści dla dorosłych. Dzięki funkcji Czas przed ekranem dostępnej iPhone’ach i iPad’ach można szybko i łatwo ograniczyć dostęp do zasobów globalnej sieci, z którymi dzieci nie powinny mieć do czynienia.

Funkcja Czas przed ekranem pozwala użytkownikom iPhonów i iPadów kontrolować sposób, w jaki wykorzystywane są te urządzenia. Jest to silne narzędzie do kontroli rodzicielskiej, które ogranicza dostęp do:– treści w internecie– aplikacji zainstalowanych w iUrządzeniu– AppStore– udostępnienia danych wrażliwych jak na przykład lokalizacja itp.

Możliwość blokowania określonych witryn internetowych pozwala ograniczyć dzieciom dostęp do treści dla dorosłych, mediów społecznościowych oraz innych portali internetowych wybranych przez właściciela urządzenia. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak blokować witryny internetowe w Safari na iPhonie i iPadzie.

Jak blokować strony internetowe w Safari na iPhonie i iPadzie

Na początek upewnij się, że twoje iUrządzenie korzysta z systemu iOS 12 lub późniejszego. Niniejsza instrukcja została przygotowana w systemie iOS 14, we wcześniejszych wersjach układ poleceń w menu może się nieznacznie różnić.

Jak blokować strony internetowe w Safari na iPhonie i iPadzie z iOS 14

Konfigurowanie ograniczeń zacznij od uruchomienia aplikacji Ustawienia. Następnie przewiń ekran w dół i wybierz opcję Czas przed ekranem. Pod kolorowym wykresem przedstawiającym aktywność korzystania z iUrządzenia znajdziesz opcje pozwalające na konfigurację różnych limitów i ograniczeń. Przewiń ekran i wybierz Ograniczaj treść i prywatność. Na kolejnym ekranie przesuń w prawo przełącznik przy opcji Ograniczaj treść i prywatność, a następnie dotknij Ograniczenia dotyczące treści.

Przewiń ekran do sekcji Zawartość WWW i wybierz opcję Zawartość WWW. Kolejne menu pozwala na wybranie jakie witryny mają być blokowane.– Opcja Tylko dozwolone witryny pozwala stworzyć listę witryn do których dostęp będzie dozwolony. Wszystkie witryny spoza listy zostaną zablokowane.

– Opcja Blokuj witryny dla dorosłych automatycznie ogranicza dostęp do stron pornograficznych oraz pozwala dodatkowo stworzyć dwie listy: listę stron dozwolonych i listę stron zablokowanych, bez względu na rodzaj treści. Aby ręcznie zablokować określoną witrynę, kliknij Dodaj witrynę znajdującą się pod Nigdy nie zezwalaj, następnie wpisz adres witryny, którą chcesz zablokować.

Pamiętaj: restrykcje wprowadzone za pomocą funkcji Czas przed ekranem dotyczą nie tylko Safari, ale wszystkich przeglądarek internetowych, które są zainstalowane na iPhonie lub iPadzie, więc instalacja przeglądarki firmy trzeciej nie umożliwi obejścia tego zabezpieczenia.

Blokada trybu prywatnego w Safari

Włącznie restrykcji ograniczających dostęp do stron z treścią dla dorosłych daje jeszcze jeden skutek uboczny, który może być bardzo przydatny do kontrolowania tego, co dziecko ogląda w internecie. Mianowie blokowana jest funkcja Przeglądanie prywatne w przeglądarce Safari. Dzięki temu, że trybu prywatnego nie można włączyć, wszystkie przeglądane przez dziecko strony będą widoczne w historii przeglądarki. Od tego momentu od czasu do czasu skontrolować co dziecko oglądało i w razie potrzeby aktualizacja list zabronionych stronyo adresy witryn z nieodpowiednią treścią.

Jak blokować strony internetowe w Safari na iPhonie i iPadzie z iOS 14

5/5 - (1 vote)

21

Mar/2022