Samsung

Samsung

Kategoria

Co to jest Samsung Cloud i co to znaczy, że przestaje działać?

Za pomocą Chrisfugiel

Suski: Śmieszność opozycji przy tej okazji była wielka Pomysł Meryl Streep wpłynął na los jej postaci w „Nie patrz w górę”

© Provided by Spider's Web galaxy z fold3 na abonament play plus t-mobile orange flip3 5g samsung

Użytkownicy telefonów Samsung Galaxy zaczynają otrzymywać maile informujące o wyłączeniu chmury Samsung Cloud. Co to znaczy? Czy coś trzeba zrobić? Wyjaśniamy.

Posiadacze Samsungów Galaxy zobaczą niebawem – albo już zobaczyli – serię maili od Samsunga, informujących o wyłączaniu usługi Samsung Cloud. Samo wyłączenie nie jest nową informacją – koreański producent komunikował plany o planach na wygaszenie Samsung Cloud już w 2019 r. Teraz jednak wciela słowa w czyn. Co to oznacza?

Samsung Cloud – co to jest?

Samsung swego czasu miał ambicję rywalizować na rynku konsumenckich chmur do magazynowania danych. Przez ostatnie lata wszystkie telefony Galaxy były domyślnie synchronizowane z Samsung Cloud, zapewniając użytkownikom możliwość przenoszenia danych i zdjęć do tejże chmury. Dzięki temu te są zawsze dostępne, nawet jak użytkownik straci dostęp do swojego telefonu.

Co oznacza wyłączenie chmury Samsung Cloud?

Co to jest Samsung Cloud i co to znaczy, że przestaje działać?

To oznacza, że już niedługo przestanie być możliwe pobranie danych z tej chmury i dalsze z niej korzystanie. Już dziś nie jest możliwe umieszczanie w niej żadnych nowych danych. Wraz z dniem 30 września bieżącego roku chmura zostanie całkowicie wyłączona. Wszelkie dane w niej umieszczone przestaną być dostępne dla użytkowników.

Co zrobić po wyłączeniu chmury Samsung Cloud?

Właściwie to… nic. Telefony Samsung Galaxy, na których użytkownik korzystał z Samsung Cloud, zaoferują użytkownikom możliwość migracji do innej chmury. Konkretniej, do OneDrive’a od Microsoftu, z którym Samsung ma sojusz na rynku mobilnym. Aplikacje Galeria, Ustawienia i Moje Pliki już od kilku miesięcy wysyłają powiadomienia użytkownikom usługi Samsung Cloud o możliwości przeprowadzi.

© Dostarczane przez spidersweb.pl Ustawienia aplikacji Samsung Galeria. U większości użytkowników Samsung Cloud jest już podmieniony na Microsoft OneDrive

Można z niej skorzystać lub zignorować ofertę. W pierwszym przypadku wybranie takiego powiadomienia oznacza otwarcie formularza ze zgodą na przeniesienie danych z Samsung Cloud do Microsoft OneDrive. Cała przeprowadzka będzie przeprowadzona automatycznie i bezobsługowo, jeżeli użytkownik wyrazi na to zgodę. Zgoda ta przy tym nie jest obowiązkowa. Telefony Samsung Galaxy potrafią też bez żadnych dodatkowych aplikacji synchronizować się z chmurą Google’a. Można też skorzystać z innych dostawców.

Dowiedz się więcej
Firma Microsoft i jej partnerzy mogą otrzymać wynagrodzenie, jeśli kupisz coś za pośrednictwem polecanych linków znajdujących się w tym artykule.

21

Mar/2022