Loading...

Jak używać Google Assistant na iPhonie i iPadzie?

Jak używać Google Assistant na iPhonie i iPadzie?

Google zaimplementowało do swojego asystenta głosowego wsparcie dla języka polskiego, a aplikacja Google Assistant pojawiła się w polskim App Store. Co ważne, z jej możliwości można skorzystać za pośrednictwem Siri. Wszystko za sprawą udostępnionego wraz z iOS 12 API.Jak używać Google Assistant na iPhonie i iPadzie?

Korzystanie z Google Assistant z poziomu iPhone'a czy iPada nie jest tak wygodne, jak ma to miejsce na urządzeniach z Androidem. Polityka Apple sprawia bowiem, że nie możemy zamienić Siri na Alexę, Bixby czy właśnie rozwiązanie Google. Niemniej jednak ze względu wsparcie dla języka polskiego, którego brakuje w asystencie Apple, próby omijania wspomnianego wyżej ograniczenia mogą być warte świeczki.

Po pobraniu z App Store aplikacji Google Assistant należy ją otworzyć, a następni kliknąć na ikonę w prawym dolnym rogu. Zobaczymy w tym miejscu komunikat o możliwości dodania do Siri asystenta Google. Po wybraniu odpowiedniej opcji będziemy mogli nagrać komunikat – na przykład „OK Google” – który pozwoli na szybkie otwarcie aplikacji.

Po zatwierdzeniu nagrania Siri pozwoli na otwarcie Google Assistant i skorzystanie z asystenta po polsku. Wystarczy, że po aktywacji asystenta Apple wypowiemy odpowiednią komendę. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale nieco ułatwia cały proces... i ułatwia oczekiwanie na pojawienie się w Siri nowych funkcji oraz wsparcia dla języka polskiego.

Powiązane artykuły