Loading...

Jak zresetować tablet? Przedstawiamy najprostsze sposoby

Jak zresetować tablet? Przedstawiamy najprostsze sposoby

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularnetablet+4androidiosporadniksprzętOliwia Łysień

Twój tablet często się zacina i nie wiesz co z tym zrobić? W takich przypadkach pomocny jest zresetowanie tabletu lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Podpowiadamy, jak prosto zresetować tablet.

Źródło: Pixabay.com

Jeśli wasze urządzenie od dłuższego czasu zacina się i odmawia posłuszeństwa to znak, że może potrzebować restartu. A może chcesz po prostu szybko rozwiązać problem z dziesiątkami niepotrzebnych aplikacji? Zresetowanie tabletu powinno na dobre rozwiązać te problemy.

Tablet możemy zresetować lub przywrócić do ustawień fabrycznych, w drugim przypadku bezpieczniej będzie zrobić kopię wszystkich potrzebnych nam plików, by nie uległy one usunięciu. Warto skorzystać w tym celu z darmowych dysków "w chmurze" (np. OneDrive lub Google Drive).

Jaki tablet do oglądania filmów kupić?

Jak zresetować tablet z systemem Android lub iOS?

Jeśli chcemy zresetować tablet, bez czyszczenia danych oraz przywracania go do ustawień fabrycznych, to wystarczy jego zwykły restart. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w prostych krokach:

Obejrzyj: Męski atest – test urządzenia do prasowania?

Jak zresetować tablet z systemem Android do ustawień fabrycznych?

Jak zresetować tablet? Przedstawiamy najprostsze sposoby

Po wejściu w menu "Ustawień", szukamy opcji "Zarządzanie ogólne", a następnie wybieramy "Resetowanie".

Źródło: Archiwum prywatne

Kolejnym krokiem będzie wybranie pozycji "Ustawienia Fabryczne".

Źródło: Archiwum prywatne

Teraz wystarczy kliknąć "Resetuj".

Źródło: Archiwum prywatne

Przywracanie tabletu do ustawień fabrycznych może potrwać nawet kilkanaście minut, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Jak przywrócić iPad do ustawień fabrycznych?

Resetowanie iPada jest o tyle proste, że możemy to zrobić bez wymazywania jego zawartości. Jeśli chcemy zachować ustawienia, przed przywróceniem ustawień domyślnych, możemy jednak zrobić backup iPada (poradnik, jak to zrobić znajdziecie na stronie Apple). Dzięki temu możemy przywrócić poprzednie ustawienia, jeśli przywrócenie fabrycznych nie rozwiązało występującego problemu.

Aby przywrócić ustawienia domyślne w iPadzie należy wejść w "Ustawienia" i wybrać "Ogólne", a następnie "Wyzeruj". Później musimy wybrać, które dane chcemy wyczyścić:

Oceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

Powiązane artykuły