Loading...

iOS 14: Nowy panel ustawień dla tapet oraz ekranu głównego

 iOS 14: Nowy panel ustawień dla tapet oraz ekranu głównego

Wyciekły zrzut ekranu nadchodzącego systemu iOS 14, które pokazują nowe ustawienia dla tapet oraz widżety dla ekranu głównego.

9to5Mac poinformował w zeszłym miesiącu, że Apple pracuje nad przeprojektowanym panelem ustawień tapet w systemie iOS (i w domyśle iPadOS), która zawiera obrazy rozdzielone według kategorii. Wczoraj, użytkownik Twittera, @DongleBookPro, opublikował zrzuty ekranu z nowym panelem ustawień tapet z iOS 14 w akcji.

Potwierdzają one to, co 9to5Mac znalazł w kodzie systemu iOS 14. Pojawia się też funkcja kolekcji dla tapet. Należą do nich „Classic Stripes”, „Earth & Moon” oraz „Flowers”. Ma to zapewnić ich lepszą organizację. Zamiast pokazywać wszystkie tapety razem, użytkownicy będą mogli przewijać każdą kolekcję, aby łatwiej znaleźć interesująca ich tapetę.

Zrzut ekranu ujawnił także nową opcję „Wygląd ekranu głównego”, która jest podobna do ustawień tarczy zegarka w aplikacji Apple Watch. Po jej włączeniu użytkownicy będą mogli zdefiniować inteligentną, dynamiczną tapetę, która będzie używana tylko na ekranie głównym.

 iOS 14: Nowy panel ustawień dla tapet oraz ekranu głównego

9to5Mac znalazł dowody w kodzie iOS 14, wskazujące na coś jeszcze większego. Nowa funkcja ma być obecnie roboczo nazywana „Avocado” i jest powiązana z aplikacją Springboard, która kontroluje ekran główny. Czyżby widżety pojawiły się na iOS Zamiast przypiętych widżetów, takich jak na iPadOS 13, nowe widżety w iOS 14 można będzie przenosić tak, jak każdą ikonę aplikacji. I tak, jak w Androidzie od lat. Ta funkcja jest wciąż wdrażana i Apple może się jeszcze z niej wycofać w dowolnym momencie.

Hey @EveryApplePro, @MaxWinebach said you like wallpapers pic.twitter.com/4P8BrMzCkI

— Dongle (@DongleBookPro) April 4, 2020

Nowy iOS ma zawierać także jedną funkcję, której namiastka była wielokrotnie implementowana przez developerów third-party. Mowa o możliwości ustawienia zdjęcia tła dla ekranu blokady oraz jego płaskiej lub rozmytej wersji na ekranie głównym. Pytanie, czy system będzie sam wprowadzał efekt rozmycia, np. na dowolnie wybranym zdjęciu z Photos? Jeśli tak, to powiem krótko – w końcu! Jeśli nie i sprawa rozbije się tylko o domyślne kolekcje tapet od Apple – będzie to zawsze coś lepszego niż mamy do tej pory, ale nadal nie to, czego oczekuje wielu z nas. Sprawa nowych ustawień jest nierozerwalnie powiązana z potencjalnym wprowadzeniem widżetów, których szczegóły muszą być widoczne, a nałożone na zwykłe zdjęcie mogłoby stracić czytelność. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, podczas zdalnego WWDC 2020, na początku czerwca.źródło9to5mac.com, macRumors.com

Powiązane artykuły