iPhone

iPhone

Kategoria

iOS 15.1 - jak udostępniać ekran podczas rozmowy FaceTime? [PORADNIK]

Za pomocą Chrisfugiel

 • UdostępnijTweet
 • W systemie iOS 15.1, Apple wprowadziło kilka udoskonaleń do FaceTime. Oznacza to, że możesz robić o wiele więcej, niż tylko dzwonić do swoich znajomych i rodziny.

  Dzięki nowej funkcji udostępniania ekranu, nazwanej SharePlay, możesz teraz udostępniać swój ekran innym uczestnikom rozmowy na FaceTime. Jest to świetne rozwiązanie do wspólnego oglądania filmu, przeglądania albumu ze zdjęciami lub innych czynności, które wymagają dyskusji w grupie.

  Oto, jak działa nowa funkcja udostępniania ekranu:

  1. Uruchom FaceTime na swoim telefonie iPhone lub iPadzie.
  2. Stuknij opcję Nowe połączenie FaceTime i dodaj kontakty, z którymi chcesz dzielić się ekranem, a następnie stuknij przycisk FaceTime na dole. Możesz też wybrać ostatnio wybrany kontakt, aby zainicjować rozmowę wideo.
  3. Gdy połączenie zostanie nawiązane, stuknij przycisk SharePlay w prawym górnym rogu ekranu w nowym panelu sterowania.
  4. Stuknij opcję Udostępnij mój ekran w menu rozwijanym. Po trzech sekundach odliczania, udostępnianie ekranu powinno się zainicjować.

  Po rozpoczęciu udostępniania ekranu, możesz przejść do dowolnej aplikacji, którą chcesz udostępnić rozmówcom. W lewym górnym rogu ekranu pozostanie ikona udostępniania wskazująca, że udostępnianie ekranu FaceTime jest aktywne, a po jej dotknięciu otworzy się panel sterowania.

  iOS 15.1 - jak udostępniać ekran podczas rozmowy FaceTime? [PORADNIK]

  Zobacz również:

  Możesz odsunąć twarz aktywnego rozmówcy, aby uzyskać więcej miejsca na ekranie i równie łatwo przesunąć ją z powrotem. Jeśli oglądasz udostępniony ekran innej osoby, tuż pod lewą górną ikoną zobaczysz jej imię i nazwisko, a także przyciski pozwalające wysłać wiadomość, polubić to, co udostępnia lub udostępnić to komuś innemu.

  Jeśli chcesz, możesz też słuchać muzyki lub oglądać filmy i telewizję razem, korzystając z interfejsu SharePlay. Możesz przesyłać strumieniowo filmy lub programy telewizyjne, a wszyscy uczestnicy rozmowy będą widzieć to samo zsynchronizowane odtwarzanie i elementy sterujące.

  Aktualne ceny w sklepachEtui APPLE Clear Case do iPhone 13 Pro Przezroczysty207 złEtui APPLE Clear Case do iPhone 13 mini Przezroczysty229 złAPPLE ETUI do iPhone 13 Leather Case with MagSafe - Dark Cherry248 złAPPLE ETUI do iPhone 13 Leather Case with MagSafe - Dark Cherry248 złApple iPhone 13 Pro Clear Case with MagSafe249 złApple MM0D3ZM/A Skórzane etui z MagSafe iPhone 13 mini (złocisty brąz)268 złApple iPhone 13 128GB (księżycowa poświata)4 499 zł
  Autorzy

  Artur TomalaPCWorld

  Jestem studentem dziennikarstwa i realizacji dźwięku, gdzie rozwijam swoje pasje dotyczące publikowania treści, technologii oraz muzyki. Hobbystycznie zajmuję się także produkcją i tworzeniem własnych utworów muzycznych. Pomimo bycia introwertykiem, uwielbiam spędzać czas na koncertach - zarówno pod sceną, jak i na niej. Z redakcją PCWorld.pl jestem związany od niedawna, a moje publikacje dotyczą głównie działu urządzeń mobilnych.

  Więcej: Artur Tomala

  03

  Apr/2022