Loading...

iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła na iPhonie

iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła na iPhonie

Nowa aktualizacja systemu iOS firmy Apple jest najczęściej reklamowana chwytliwymi funkcjami takimi jak SharePlay czy Live Text. Jednak iOS 15 to także wiele znacznie mniej spektakularnych, ale użytecznych na co dzień funkcji jak choćby Dźwięki w tle.

Czym są dźwięki tła w iOS 15?

Idea funkcji Dźwięki w tle nie jest nowa. Podobną funkcjonalność znają choćby użytkownicy słuchawek Jabra. W skrócie, dźwięki w tle to emisja szumu lub dźwięków przyrody, dzięki którym łatwiej się odciąć od otoczenia i skupić. Jest to przydatne w czasach, kiedy spora grupa osób w dalszym ciągu pracuje w trybie home office. W takich warunkach trudno jest zachować koncentrację i spokój. Dzięki oceanu lub białego szumu może ułatwić odcięci się od otoczenia i skupienie na pracy.

Funkcja dźwięki tła w iOS 15, odtwarza odgłosy natury, takie jak deszcz, ocean, płynąca woda czy różne rodzaje szumów. Co ciekawe, te odgłosy mogą być emitowane nawet podczas odtwarzania multimediów, dzięki czemu można osiągnąć ciekawe efekty relaksacyjne. Na przykład podczas odsłuchu audiobooka przed snem mogą nam towarzyszyć w tle odgłosy padającego deszczu.

Jak skonfigurować dźwięki tła w iOS 15

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie z listy dostępnych opcji wybierz Dostępność. Następnie przewiń ekran do sekcji Słuch i wybierz Dźwięk/wizualne. Dotknij przycisku Dźwięki tła, aby przejść na kolejną kartę dedykowaną tej funkcji.

iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła na iPhonie

Aktywuj dźwięki tła przesuwając w prawo przełącznik przy opcji Dźwięki tła. Teraz sprawdź, czy twój iPhone jest połączony z Internetem, ponieważ przy pierwszym odtworzeniu będzie on pobierać poszczególne dźwięki tła, i wybierz dźwięk, który chcesz odtwarzać. Za pomocą suwaków możesz ustawić głośność dźwięku w tle, a także wybrać, czy dźwięk ma być odtwarzany podczas odtwarzania multimediów.

Jak włączyć/wyłączyć dźwięki tła w Centrum sterowania

Po skonfigurowaniu ustawień dźwięków tła możesz uruchamiać tę funkcję bezpośrednio z Centrum sterowania iPhone’a. Jedyne, co musisz najpierw zrobić to dodanie przycisku Dźwięki tła do Centrum Sterowania.

Aby dodać przycisk dźwięki tła do centrum sterowania, uruchom aplikację Ustawienia, a następnie dotknij opcji Centrum sterowania. Teraz przejdź do sekcji Więcej narzędzi. Na liście dostępnych przycisków znajdź Słuch, a następnie stuknij widoczną obok ikonę z symbolem plusa.

Teraz, gdy będziesz chciał włączyć dźwięki tła, wystarczy, że otworzysz Centrum sterowania i wciśniesz przycisk z symbolem ucha.

Aby otworzyć centrum sterowania:

W przypadku iPhone X lub nowszych modeli przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu. W przypadku iPhone SE (w tym drugiej generacji), iPhone 8 i starszych modeli przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu.

iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła na iPhonie

5/5 - (3 votes)

Powiązane artykuły