iPhone

iPhone

Kategoria

iOS: Jak wyłączyć powiadomienia automatyzacji aplikacji Skróty na iPhonie

Za pomocą Chrisfugiel

Korzystasz z automatyzacji aplikacji Skróty dla iOS? Otrzymujesz wiele niepotrzebnych powiadomień automatyzacji i jest to dla ciebie irytujące? Na całe szczęście istnieje sposób, by je wyłączyć.

Za każdym razem, gdy system iOS uruchamia automatyzację, wyświetlane jest powiadomienie. Jeśli często korzystamy z duże ilości automatyzacji, takie powiadomienia mogą być bardzo męczące. Zaśmiecają centrum powiadomień i w nadmiarze komunikatów łatwo przeoczyć to, co istotne. Czy można zatem wyłączyć powiadomienia automatyzacji? Tak, choć jest to nieco skomplikowane, bo nie da rady tego zrobić przez korzystając z menadżera powiadomień w aplikacji Ustawienia.

W systemie iOS 12 powiadomienia automatyzacji początkowo można było wyłączyć w Ustawieniach, tak samo jak powiadomienia ze wszystkich innych aplikacji. Jednak z niewiadomych przyczyn kolejne aktualizacje systemu iOS miały usuniętą tę funkcję. W systemach iOS 13 i iOS 14 Apple nie przywrócił wyłączania powiadomień, ale można to obejść.

Jak wyłączyć powiadomienia automatyzacji

Uwaga: wyłącznie powiadomień automatyzacji wymaga aktywnej funkcji Czas przed ekranem. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z tej funkcji, musisz ją włączyć. Instrukcję znajdziesz na końcu tekstu.

iOS: Jak wyłączyć powiadomienia automatyzacji aplikacji Skróty na iPhonie

Na początek uruchom aplikację Ustawienia i przejdź do Czas przed ekranem. Następnie dotknij opcji Zobacz całą aktywność i w sekcji Powiadomienia znajdź Skróty. Dotknij Skróty.

Na kolejnym ekranie przesuń w lewo przełącznik przy opcji Włącz powiadomienia.

Uwaga: Jeśli przy Skrótach brak symbolu strzałki, i po wybraniu nic się nie dzieje, użyj przycisków u góry ekranu i przejedź do innego dnia. Jeśli na liście nie ma Skrótów także przejdź do innego dnia, bo być może w aktualnym dniu Automatyzacje nie wyświetlały jeszcze powiadomień.

Aby aktywować funkcję czas przed ekranem

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Czas przed ekranem. Teraz na ekranie Czas przed ekranem dotknij przycisku Dalej. Następnie wybierz opcję To mój iPhone. Na kolejnym Ekranie dotknij opcji Włącz czas przed ekranem.

Uwaga: jeśli funkcja czas przed ekranem nie była do tej pory aktywna to na możliwość wyłączenia powiadomień musisz poczekać kilka godzin, aż zostaną pozbierane potrzebne dane. W skrajnych przypadkach może to zająć nawet jeden dzień.

O czym musisz pamiętać wyłączając powiadomienia

Wyłącznie powiadomień dla automatyzacji nie ma wpływu na skróty. W dalszym ciągu możesz korzystać ze skrótów, które do oprawnego działania potrzebują wyskakujących okienek dialogowych i powiadomień.

Wyłącznie powiadomień automatyzacji działa do momentu ponownego restartu iPhone’a. Jeśli wyłączysz i włączysz telefon, procedurę wyłączenia powiadomień automatyzacji musisz przeprowadzić ponownie.

iOS: Jak wyłączyć powiadomienia automatyzacji aplikacji Skróty na iPhonie

15

Mar/2022