Samsung

Samsung

Kategoria

Android 12 już dostępny na telefonach Samsung S21, niebawem kolejne modele

Za pomocą Chrisfugiel

Przemysław BickiMobileOpublikowano: 16.11.2021 8:04

O dziwo właściciele Samsunga s21 nie musieli długo czekać na nową wersję Androida.

Najnowszy flagowy model od Samsunga, czyli Galaxy S21 został wydany na początku tego roku. Preinstalowanym systemem był Android 11, który na tamten moment był najnowszą jego odsłoną.

Oficjalnie system operacyjny Android 12 został wydany niecały miesiąc temu oczywiście pierwotnie na telefonach Pixel. Zazwyczaj użytkownicy smartfonów innych firm musieli czekać kilka albo nawet kilkanaście tygodni na aktualizację dedykowaną ich modelom.

Samsung S21 z systemem Android 12

Tym razem jednak Samsung dość pozytywnie zaskoczył właścicieli modelu flagowego Galaxy S21. Dzisiaj Android 12 zadebiutował w wersji publicznej na tych modelach, jednak nie wszyscy mogą już aktualizować swoje telefony. Koreański producent udostępnia bowiem stopniowo paczki aktualizacyjne w poszczególnych regionach.

Android 12 – co nowego?

Najnowsza odsłona tego popularnego, mobilnego systemu operacyjnego to sporo zmian. Odświeżony został sam design, ale także dodano sporo nowych funkcji. Wśród najważniejszych jest ta, na którą zapotrzebowanie zgłaszane było już dawno. Chodzi oczywiście o robienie zrzutów ekranu, ale z przewijaniem. Przykładowo jeśli chcemy zescreenować stronę www, która nie mieści się na jednym ekranie musieliśmy wykonywać kilka zrzutów. Teraz możliwe jest wykonanie jednego, długiego screena. Android 12 wprowadza również coś, co znane jest z „większych” modeli iPhone’a: tryb pracy na urządzeniu za pomocą jednej ręki. Ekran możemy przesunąć w dół, przez co kciukiem będziemy mieli dostęp do wszystkich elementów wyświetlacza.

Google tworząc najnowszą odsłonę Android 12 nie zapomniało również o prywatności użytkowników. Dodany został specjalny panel zarządzania, gdzie możemy śledzić aplikacje, które używają naszych kamer, mikrofonu czy lokalizacji. Dane te wyświetlić możemy według daty czy miejsca, gdzie korzystaliśmy z telefonu. Dość przydatne narzędzie w dobie troski o prywatność naszych cyfrowych informacji. Android 12 to także masa pomniejszych zmian, wiele też zależy od konkretnego modelu. Pojawiło się sporo widżetów i najróżniejszych bajerów. Warto zaktualizować swoje urządzenia, jeśli tylko macie taką możliwość.

Android 12 – następne modele Samsung

Android 12 już dostępny na telefonach Samsung S21, niebawem kolejne modele

Samsung zapewnił, że trwają prace nad wdrożeniem systemu Android 12 na kolejne modele ich smartfonów. W kolejce czekają modele z serii Galaxy A, a także składane wersje smartfonów Samsunga.

Zobacz również:

  1. Projektujesz aplikacje mobilne? Najwyższa pora śledzić poczynania Android 12
  2. iOS + MacOS w jednym? Możemy o tym zapomnieć
  3. iPhone 12 będzie tańszy od flagowców Androida – zapowiada się rewolucja?
  4. Jaki on brzydki! I bez ładowarki… Czyli poznajcie Samsunga S21
  5. Samsung S21 (ten bez ładowarki) już dostępny w otwartej sprzedaży – ceny i warianty
  6. Nie trzeba czekać do Google I/O! Już wiemy jak będzie wyglądał Android 12
  7. Samsung znowu wzoruje się na Apple. Ale ta funkcja akurat każdemu się przyda
  8. Android 12 pojawia się u kolejnych producentów. System dostępny na realme, Samsungu i Xiaomi
  9. Google przekupił Samsunga? Poszło o sklepy z aplikacjami na Androida
  10. Android 12 pozwoli na odpalenie gry przed jej pobraniem
TEMATY android android 12 samsung samsung s21Przemysław BickiBrak komentarzyZawodowo zajmuje się od ponad 10 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.

Zobacz także

MobileAndroid 12 na kolejnych modelach

Android 12 dostępny dla nieco większej liczby użytkowników. Samsung, Asus, Realme i Oppo udostępniają go na kolejne urządzenia. Niestety, aktualizacje telefonów z Androidem zajmują nieco dłużej ze względu na to, że jest to otwarty system....

Mikołaj Mucha2 minuty temu RozrywkaGreen Hill Zone – Lego odtwarza legendarny poziom z gry Sonic

Lego z przytupem wchodzi w 2022 rok z bardzo ciekawym zestawem wzorowanym na poziomie Green Hill Zone z kultowej gry Sonic the Hedgehog. Jestem odrobinę młodszy o Sebastiana, który dziś pisał o swoich doświadczeniach z...

Gustaw Grochowski1 godzinę temu Audio Foto VideoOLED EX od LG to nowe wyświetlacze z większą o 30% jasnością

Mam wrażenie, że to się nigdy nie skończy, bo technologia wyświetlaczy zbyt szybko się rozwija. Pamiętam, jak zachwycaliśmy się telewizorami z wyświetlaczami LED. Wtedy wydawało się, że jakość 4K w połączeniu z jasnymi LEDami to...

Przemysław Bicki2 godziny temu

Bądź na bieżąco! Subskrybuj nas w Google News

VOCOlinc Ripple czyli inteligentny dyfuzor zapachowy za grosze14 godzin temu Prince of Persia w JavaScript, to najlepsze co może was spotkać w końcówce roku15 godzin temu

Rozładowani.pl to nasz siostrzany projekt DailyWeb.

Yamaha E01 i E02 – nowe elektryki Japończyków już w przyszłym rokuPorsche Vision Gran Turismo – gdyby można tworzyć bez ograniczeń, tak wyglądałaby motoryzacjaKupiłem elektryczny rower i bardzo żałuję, że zrobiłem to dopiero teraz!Elektryczne nowości od NIU. 2 skutery, motocykl, 2 hulajnogi, rower i na deser hybryda!

15

Mar/2022