Loading...

Naprawa Face ID iPhone 12 / 11 / XS / X / Xr – Czy można naprawić Face ID w iPhone z komunikatem „Umieść iPhone’a nieco niżej wyżej” lub kamera TrueDepth ma awarię? - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Naprawa Face ID iPhone 12 / 11 / XS / X / Xr – Czy można naprawić Face ID w iPhone z komunikatem „Umieść iPhone’a nieco niżej wyżej” lub kamera TrueDepth ma awarię? - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

 Naprawa Face ID w iPhone z błędem „Umieść iPhone’a nieco niżej lub wyżej” wymaga wymiany oraz zaprogramowania elementu nazwanego Dot Projector, który jest przypisany do płyty głównej telefonu. W serwisie APPLEMOBILE.PL naprawisz niedziałającą funkcję rozpoznawania twarzy Face ID w modelach iPhone X / XS / XS Max / Xr / 11 / 11 Pro / 11 Pro Max / 12 / 12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max.Naprawa Face ID iPhone 12 / 11 / XS / X / Xr – Czy można naprawić Face ID w iPhone z komunikatem „Umieść iPhone’a nieco niżej wyżej” lub kamera TrueDepth ma awarię? - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Wygoda jaką daje rozpoznawanie twarzy Face ID podczas odblokowywania dostępu do iPhone’a czy też potwierdzania transakcji przy płatnościach Apple Pay sprawia, że gdy tylko elementy rozpoznawania twarzy ulegną awarii, natychmiast odczuwamy jej brak.

Do niedawna naprawa elementów Face ID była bardzo trudna i ograniczona, jednak od pewnego czasu dysponujemy technologią pozwalającą naprawić nie tylko taśmę Proximity Sensor i Flood Illuminator, ale także projektor kropek czyli Dot Projector będący jednym z elementów Romeo i Julia w telefonach Apple. To sprawia, że serwis APPLEMOBILE.PL dysponuje możliwościami całkowitego przywrócenia funkcji rozpoznawania twarzy Face ID w twoim iPhonie.

Na system rozpoznawania twarzy składa się zespół elementów w telefonach iPhone, które są ze sobą zsynchronizowane, skalibrowane i sparowane. Oznacza to, że uszkodzenie bądź wymiana jednego z nich bezpowrotnie dezaktywuje funkcję Face ID. Przestaje działać nie tylko funkcja rozpoznawania twarzy pozwalająca odblokować telefon bez wpisywania kodu czy też potwierdzić płatność wirtualną kartą Apple Pay, ale także tracimy możliwość fotografowania kamerą przednią z efektem głębi.

W związku z tym, że za funkcjonalność odpowiada kilka elementów, do wyceny naprawy niezbędna jest diagnostyka, która pozwoli stwierdzić faktyczną przyczynę awarii Face ID. Elementy zespołu systemu biometrycznego oczywiście dają w większości przypadków typowe objawy w postaci komunikatów.

W przypadku awarii projektora kropek:

W przypadku awarii sensora Proximity Sensor, którego awaria również potrafi objawiać się w postaci zapętlenia na logo nadgryzionego jabłka i restartach:

Naprawa Face ID w iPhone jest możliwa w modelach:

Na czym polega naprawa Face ID w iPhone:

Najpierw wykonywana jest diagnostyka elementów będących zespołem systemy rozpoznawania twarzy. Dopiero po zlokalizowaniu elementów, które uległy awarii, zostanie przedstawiona ekspertyza z diagnozą oraz wyceną naprawy. Diagnostyka Face ID w naszym serwisie jest bezpłatna. Po zaakceptowaniu wyceny przystąpimy do naprawy, która przywróci telefon iPhone do pełnej sprawności, w tym będzie poprawnie rozpoznawał dodaną Twarz do funkcji Face ID, jak w chwili jego zakupu.

Naprawa Face ID Dot projector w iPhone polega na demontażu kamery TrueDepth, a następnie wpięciu projektora do urządzenia testującego w celu potwierdzenia awarii tego elementu. Jeżeli awaria zostanie potwierdzona, pozostaje odczytanie zaszyfrowanych kluczy otwierających dostęp do Secure Enclave w procesorze Apple.

Na rynku jest obecnie kilka technologii pozwalających naprawić projektor kropek. W APPLEMOBILE.PL korzystamy z najbardziej zaawansowanej technologii firmy JCID, dzięki czemu możemy zaoferować naprawę Face ID w iPhone’ach wszystkich generacji, od modelu iPhone X po aktualnie najnowsze modele iPhone 12, a także w tabletach iPad Pro.

Następnie klucze szyfrujące są zapisywane na nowej taśmie z układem pamięci, dzięki czemu możliwe będzie przywrócenie funkcji rozpoznawania twarzy. Kolejnym krokiem jest rozmontowanie starego projektora kropek, ekstrakcja elektroniki, a następnie przełożenie projektora do nowej zaprogramowanej taśmy flex.

W tym celu wykorzystywana jest technologia niskotemperaturowego lutowania powierzchniowego, wymagającego precyzji najnowocześniejszych urządzeń serwisowych, a także dużego doświadczenia w pracy z układami BGA.

Odseparowany projektor następnie musi zostać zainstalowany w optyce projektora kamery TrueDepth. W związku z tym, że projektor kropek jest skalibrowany z kamerą podczerwieni, należy przy pomocy dedykowanych pozycjonerów dobrać odpowiednią pozycję względem kamery podczerwieni. Już nawet milimetrowe odchylenie pozycji projektora względem optyki i kamery podczerwieni skutkuje rozkalibrowaniem sensora, a to skutkuje brakiem możliwości odblokowania telefonu przy pomocy rozpoznawania twarzy.

Dlatego największym wyzwaniem podczas naprawy Face ID w iPhone’ach i iPadach jest precyzja. Dlatego skorzystaj z najbardziej doświadczonego i wyspecjalizowanego serwisu Apple, jeżeli zależy Ci na tym, aby funkcja Face ID działania dokładnie tak samo, jak przed awarią.

Face ID w iPhonie przestało działać

Jeżeli funkcja Face ID nie działa na telefonie iPhone lub tablecie iPad Pro, , nim pojawisz się w serwisie, najpierw wykonaj poniższe kroki.

Upewnij się, że problem z Face ID w Twoim urządzeniu wynika rzeczywiście z awarii elementu/ów zespołu Face ID, a nie z błędu logicznego oprogramowania.

W tym celu wykonaj poniższe kroki:

  1. Zrestartuj urządzenie – wyłącz je, odczekaj chwilę i uruchom ponownie.
  2. Sprawdź czy kamera TrueDepth znajdująca się w notch ekranu nie jest zabrudzona lub nie zasłania jej na przykład nieprawidłowo naklejone szkło ochronne.
  3. Zresetuj funkcje Face ID przechodząc kolejno do Ustawienia > Face ID i kod > wybierz opcję Wyzeruj Face ID jeśli dostępna.
  4. Skonfiguruj Face ID ponownie. Jeżeli przejdziesz oba kroki dodawania twarzy, sprawdź czy po zablokowaniu telefonu, uda Ci się go odblokować twarzą. Jeżeli podczas kroków dodawania twarzy pojawi się komunikat „Umieść iPhone’a nieco niżej” lub „Umieść iPhone’a nieco wyżej” spróbuj postępować zgodnie z komunikatami. Jeżeli mimo to dodanie twarzy nie powiedzie się, skontaktuj się z nami lub odwiedź na w celu wykonania bezpłatnej diagnostyki pod kątem awarii zespołu elementów Face ID w iPhone.

„Nie można aktywować Face ID w tym iPhonie” – co robić, gdy zobaczymy taki komunikat?

Taki komunikat pojawia się najczęściej w chwili, gdy awarii ulegnie moduł Flex, który łączy z płytą główną między innymi głośnik rozmów, czujnik zbliżeniowy oraz czujnik światła. Moduł ten znajduje się tuż pod ekranem. Jeżeli w Twoim telefonie pojawił się taki błąd, a funkcja Face ID jest nieaktywna, to albo w urządzeniu został zainstalowany niesparowany element Flex, albo elementy uległy awarii.

O sposobach naprawy modułu napisaliśmy w osobnym artykule – Co zrobić, gdy iPhone pokazuje logo i się restartuje, i tak w kółko?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic) w Szczecinie, tuż przy nowej kawiarni Columbus Caffee, naprzeciwko delikatesów Społem.

🗺 Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)70-475 Szczecin☎️ 500 132 200☎️ 889 277 288

@ serwis(małpa)applemobile.pl

Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18, z tym, że usługi serwisowe na poczekaniu są realizowane miedzy godziną 9, a 17.30. W sobotę czynny jest wyłącznie punkt przyjęć, gdzie obsługa wydaje oraz przyjmuje urządzenia z serwisu w godzinach 9-14.

Napraw swojego iPhone’a z uszkodzonym Face ID WYSYŁKOWO!

Chcesz skorzystać z naprawy wysyłkowej? Kliknij!

Żaden problem! Od wielu lat oferujemy panel wysyłkowy na naszej stronie, za pomocą którego setki napraw każdego miesiąca realizujemy za pomocą sprawnej usługi door-to-door. Aby skorzystać, kliknij poniższy link, aby uruchomić formularz zgłoszeniowy naprawy wysyłkowej. Wypełnij go, a po zapisaniu skorzystaj z zamówienia kuriera przez nas lub nadaj paczkę na własną rękę. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 889 277 288

Pytania i odpowiedzi, które padają najczęściej przy usłudze naprawy Face ID w iPhone

– Czy jeżeli mój telefon prosi o umieszczenie go wyżej lub niżej, to muszę naprawić tylko projektor kropek?

Najprawdopodobniej tak. Natomiast na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć dopiero po tym, jak dokonamy diagnostyki. Czasem, kiedy przyczyną awarii jest ingerencja cieczy, konieczna jest naprawa wszystkich sensorów, a nie samego projektora. Zachęcamy do dostarczenia urządzenia do diagnozy, która jest u nas bezpłatna.

– Czy po naprawie mój telefon będzie rozpoznawał twarz tak samo dobrze, jak przed awarią?

Dokładnie tak. Optyka oraz sensor sam w sobie pozostają oryginalne, dlatego po naprawie w kwestii niezawodności rozpoznawania twarzy nic się nie zmieni.

– Ile trwa naprawa Face ID w iPhonie?

Staramy się realizować naprawy bez zbędnej zwłoki. Czas realizacji zależy od aktualnej kolejki oraz stopnia skomplikowania naprawy. Najczęściej udaje się naprawić Face ID na kolejny dzień roboczy po dostarczeniu urządzenia. Czas ten może się jednak wydłużyć, szczególnie w przypadku iPadów Pro.

Naprawa Face ID iPhone 12 / 11 / XS / X / Xr – Czy można naprawić Face ID w iPhone z komunikatem „Umieść iPhone’a nieco niżej wyżej”?

5/5 - (147 votes)

Powiązane artykuły