Loading...

Jak zwolnić miejsce w telefonie?

Jak zwolnić miejsce w telefonie?

Wyjaśniamy na przykładzie Androida.Smartfony pełnią rolę przenośnych komputerów, na których wykonujemy coraz więcej czynności. A to oznacza, że przechowujemy na nich także coraz więcej danych. Niestety pamięć naszych urządzeń mobilnych jest ograniczona i dość szybko może się okazać, że zwyczajnie zabraknie nam miejsca na dane. Co w takim przypadku zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów i wskazówek, które umożliwią zwolnienie miejsca w telefonie na nowe dane i aplikacje. Zagadnienie prezentujemy na przykładzie Androida, jednak część porad może przenieść także na inne systemy. Ich działanie jest bowiem zbliżone.

Przenieś aplikacje i dane na kartę SD

Jeżeli nasz telefon dysponuje slotem na kartę microSD, z problemem niewielkiej ilości miejsca można sobie w miarę łatwy sposób poradzić. Wystarczy zainwestować w kartę microSD, a następnie przenieść na nią wybrane dane. Sugerujemy, aby zrobić tak w przypadku zdjęć i filmów. Materiały te z powodzeniem możemy przechowywać na karcie SD. W ustawieniach aplikacji aparatu można także wybrać docelowe miejsce zapisu na nośniku zewnętrznym. Wtedy też nowe fotografie i wideo będą automatycznie lądować na karcie, oszczędzając tym samym pamięć wewnętrzną urządzenia. Rozsądnym rozwiązaniem będzie także przeniesienie aplikacji na kartę microSD. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie wersje systemu obsługują tę funkcję. Musi być ona także wspierana przez twórców aplikacji. Aby tego dokonać, wystarczy przejść do ustawień systemu, a następnie wybrać menedżer aplikacji. Klikamy interesującą nas pozycje, a następnie korzystamy z opcji przeniesienia na kartę.

Usuń buforowane dane

Jednym z prostszych sposobów na szybkie zwolnienie miejsca w telefonie jest usunięcie buforowanych danych. To materiały, które są zapisywane na urządzeniu podczas normalnego użytkowania. Mogą to być miniaturki zdjęć, dane ze stron internetowych czy np. muzyka ze Spotify. Pliki te można bezpiecznie usunąć.Aby tego dokonać, przechodzimy do ustawień, a następnie menedżera pamięci. W tym miejscu pojawi nam się sekcja „Buforowane dane”. Naciskamy na nią, by je usunąć.«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»(Strona 1 z 2)Nie przegap podobnych wiadomości → Obserwuj nas w Google News.Podziel się:PODOBNE TEMATY Xiaomi Mi Band 5 -najlepsze sposoby na wgranie tarczy (watchface)Wondershare MobileTrans - kopiuj dane pomiędzy smartfonami i ocal zawartość WhatsApp

Jak zwolnić miejsce w telefonie?

Powiązane artykuły