iPhone

iPhone

Kategoria

Jak nagrać na iPhonie film z muzyką z serwisu streamingowego w tle

Za pomocą Chrisfugiel

Prawa autorskie dotyczące muzyki czy filmów częściej utrudniają życie zwykłym ludziom, niż piratom. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czemu twój iPhone wycisza streamingowaną muzykę, gdy uruchamiasz kamerę? No właśnie z powodu praw autorskich do utworów muzycznych. A miło by było mieć na własny użytek osobiście kręcone klipy z muzyką w tle. Na całe szczęście jest sposób nagrywanie muzyki odtwarzanej na iPhonie podczas nagrywania wideo.

System iOS jest bezlitosny. Gdy tylko spróbujesz nagrać wideo w aplikacji Aparat na iPhonie, odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych zostanie zatrzymane. Nie wynika to z ograniczeń systemu iOS, a z ochrony praw autorskich do utworów. Takie zabezpieczenie ma utrudnić wykonywanie pirackich nagrań muzyki. Bez względu na to, z jakiego serwisu korzystasz, po przełączeniu aplikacji Aparat w tryb wideo, odtwarzana muzyka zostanie zatrzymana. Jeśli jednak chcesz, aby w kręconych przez ciebie filmach znajdowała się odtwarzana muzyka w tle, istnieje obejście, które pozwala uzyskać takie efekt. Zła wiadomość jest taka, że opisany poniżej sposób nie będzie działać na wszystkich modelach iPhone’a.

Aby nagrywać wideo z muzyką w tle trzeba skorzystać z trybu fotografowania QuickTake. QuickTake pojawił się po raz pierwszy w systemie iOS 13 i umożliwia nagrywanie filmów bezpośrednio z trybu „Zdjęcia”. Dodatkowo tryb ten dostępny jest tylko dla iPhone’ów serii 11, iPhone’a SE 2.gen, iPhone’ów serii 12.

Pamiętaj: filmów z muzyką w tle nie udostępniaj w internecie i mediach społecznościowych, bo to prosta droga do kłopotów; serwisy takie jak YouTobe czy Instagram mają narzędzia do rozpoznawania muzyki i w najlepszym razie usuną materiał, ale mogą też zablokować lub skasować całe konto.

Jak nagrać na iPhonie film z muzyką z serwisu streamingowego w tle

Krok 1 – Odtwórz utwór

Na początek musisz rozpocząć odtwarzanie piosenki na iPhonie. Pamiętaj, że mikrofon będzie rejestrował muzykę płynącą z głośników, więc musisz zadbać o odpowiednie natężenie dźwięku. I oczywiście nie możesz korzystać w tym momencie ze słuchawek. Natomiast bez problemu możesz użyć zewnętrznego głośnika Bluetooth. Nie ma znaczenia, ja jakiej aplikacji będziesz odtwarzał utwór. Może to być Apple Music, Spotify, czy jakiejkolwiek innej aplikacja muzyczna lub usługa przesyłania strumieniowego. Ważne jest, aby aplikacja obsługiwała odtwarzanie w tle. Przykładem popularnej aplikacji, która nie daje takiej możliwości jest na przykład YouTube.

Krok 2 – Nagraj wideo

Aby nagrać wideo QuickTake podczas odtwarzania muzyki, uruchom aplikację Aparat i przejdź do trybu Zdjęcia. Pamiętaj, jeśli spróbujesz przejść do trybu Wideo, utwór w tle przestanie być odtwarzany i cała sztuczka się nie uda. Upewnij się, że jesteś w trybie Zdjęcia, wybierz aparat (sposób działa zarówno z aparatem tylnym, jak i przednim), następnie dotknij i przytrzymaj czerwony przycisk migawki, aby nagrać wideo. Gdy zwolnisz przycisk, iPhone skończy filmować.

Jeśli chcesz nagrać dłuższe wideo, możesz zablokować tryb QuickTake, aby kontynuował nagrywanie bez konieczności przytrzymywania spustu migawki. Po dotknięciu i przytrzymaniu czerwonego przycisku przesuń go w prawo bez odrywania palca od ekranu, a się zablokuje. Aby zatrzymać nagrywanie podczas korzystania z tej metody, ponownie dotknij przycisku migawki, na którym będzie widoczna standardowa ikona zatrzymania.

Podczas nagrywania wideo odtwarzany utwór będzie nadal odtwarzany w tle z wbudowanych głośników iPhone’a i będzie słyszalny w zapisanym wideo. Musisz jednak pamiętać, że dźwięk nie będzie brzmiał idealnie, ponieważ jest nagrywany z głośników iPhone’a. Mimo wszystko jest to świetna alternatywa dla umieszczania rzeczywistego dźwięku na wideo za pomocą aplikacji innej firmy, takiej jak Instagram, Snapchat lub TikTok.

Jak nagrać na iPhonie film z muzyką z serwisu streamingowego w tle

5/5 - (1 vote)

02

Jan/2022