iPhone

iPhone

Kategoria

Nagrywanie ekranu iPhone’a z iOS 11 jeszcze nigdy nie było tak proste

Za pomocą Chrisfugiel

Nagrywanie ekranu iPhone’a do tej pory nie należało do wygodnych czynności. Do tego potrzebny był komputer Mac z QuickTime czy inny program firmy trzeciej. Wraz z iOS 11 to ulega wielkiej zmianie na plus i nagrywanie ekranu iPhone’a będzie bardzo proste. Tym bardziej, że Apple przemyślało nowe narzędzie i zaszyło w nim ciekawą funkcję.

iOS 11 wprowadza nowe narzędzie do nagrywania ekranu iPhone’a. Dzięki temu w końcu można zapomnieć o niewygodnej metodzie z użyciem komputera Mac, kabla USB i programu QuickTime. W systemie zintegrowano nową funkcję, która jest bardzo prosta w użyciu. Przy okazji ma dodatkową funkcję, która przyda się do screencastów.

Jak nagrać ekran iPhone’a w iOS 11?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W tym celu trzeba sięgnąć po wbudowane narzędzie, które znajduje się w nowym centrum sterowania. Chcąc to zrobić trzeba wykonać następujące czynności.

1. Należy udać się do Ustawienia oraz Centrum sterowania i w sekcji WIĘCEJ NARZĘDZI wybrać Screen Recording (opcja jeszcze nie została przetłumaczona, ale pewnie w finalnej wersji iOS 11 będzie to Nagrywanie ekranu).

2. W kolejnym kroku trzeba uruchomić nowe centrum sterowania, gdzie znajdziecie ikonkę Nagranie z ekranu. Jej dotknięcie spowoduje rozpoczęcie procesu rejestrowania zawartości ekranu.

3. Chcąc zakończyć nagrywanie ekranu iPhone’a czy iPada trzeba dotknąć niebieski pasek u góry ekranu i następnie wskazać opcję Zatrzymaj. Wideo zostanie zapisane. Alternatywnie nagrywanie można zatrzymać po ponownym dotknięciu przycisku w centrum sterowania.

Warto dodać, że tutaj Apple ukryło pewną funkcję, ale skorzystają z niej tylko właściciele nowszych iPhone’ów, których ekrany wspierają funkcję 3D Touch. Po mocniejszym naciśnięciu przycisku w centrum sterowania odpowiedzialnego za uruchomienie narzędzia pojawi się dodatkowa opcja w postaci możliwości włączenia mikrofonu, co widzicie na poniższych zrzutach ekranowych. W ten sposób w prosty sposób będzie można dodać głos do nagrania.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z systemu iOS 11 beta:

07

Jan/2022