Loading...

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS bez pierwotnego wyświetlacza w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS bez pierwotnego wyświetlacza w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Jeżeli wymieniałeś wyświetlacz samodzielnie lub w jakimś szemranym punkcie zajmującym się naprawą iPhone, najpewniej teraz nie działa Ci funkcja True Tone oraz ALS w twoim telefonie iPhone. Jest to spowodowane tym, że od modelu iPhone 7 wzwyż, konieczne jest zaprogramowanie i skalibrowanie wyświetlacza. W innym wypadku funkcje te są dezaktywowane. W serwisie APPLEMOBILE.PL przywrócisz funkcję True Tone oraz ALS, nawet jeżeli nie posiadasz pierwotnego wyświetlacza, z którego można by zgrać klucze do aktywacji funkcji dla nowego ekranu.

Jeżeli posiadasz telefon iPhone 7 lub nowszy ( w tym iPhone 8/X/XS/XR/11Pro/11Pro Max/XS Max/12/12 Pro/12 Mini/12 Pro Max i nowsze) i wymieniałeś wyświetlacz na zamiennik lub nawet oryginał, ale robiłeś to samodzielnie lub w punkcie usługowym, który nie specjalizuje się w naprawie iPhone, to najpewniej w Twoim telefonie przestała działać funkcja ALS oraz True Tone.

Dla uspokojenia, nasi Klienci nie muszą się obawiać. Zawsze programujemy i kalibrujemy oba czujniki.

Czym jest funkcja ALS (Ambient Light Sensor)?

Funkcja ALS, czyli Ambient Light Sensor, to funkcja, która na podstawie czujnika światła określa jasność w otoczeniu użytkownika i na podstawie zebranych informacji dostosowuje całkowicie automatycznie jasność podświetlenia ekranu do warunków oświetleniowych, aby zapewnić użytkownikowi jak największy komfort pracy na urządzenia z dopasowaną jasnością. W prawidłowo działającym ekranie z aktywną funkcją ALS, gdy zakryjemy czujnik kładąc rękę na ekranie, ściemnimy go do minimum, a następnie odsłonimy rękę świecąc w stronkę ekranu, jasność automatycznie będzie się zwiększać jak na poniższym gifie.

Jeżeli nasz czujnik ALS jest uszkodzony lub niezaprogramowany, to ALS pozostaje nieaktywnym, a wtedy ekran nie dopasuje automatycznie jasności do otoczenia, co przekłada się na to, że w jasnym pomieszczeniu telefon może okazać się nieczytelny i będziemy musieli samodzielnie ustawić odpowiednią jasność w ustawieniach menu.

Czym jest funkcja True Tone?

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS bez pierwotnego wyświetlacza w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Funkcja True Tone została wprowadzona wraz z iPhone 8 i jest dostępna w każdym kolejnym modelu iPhone’a, także w tych z ekranami OLED, czyli iPhone X, iPhone 11 Pro czy 12 Pro Max. Odpowiada ona za dopasowanie temperatury barw wyświetlanego obrazu do oświetlenia otoczenia, w którym się znajdujesz. Dzięki niemu obraz wyświetlany przez telefon wydaje się być bardziej naturalny, mniej męczy oczy podczas przeglądania zdjęć czy stron internetowych w półmroku czy sprawia, że są one bardziej żywe i kontrastowe przy normalnym oświetleniu. Funkcję TrueTone można dla wygody wyłączyć i włączyć, kiedy tylko tego chcemy, uruchamiając Centrum Sterowania, dociskając klawisz od regulacji poziomu jasności i klikając w ikonę True Tone lub w inny sposób wchodząc kolejno do Ustawienia > Ekran i jasność > True Tone.

W przypadku, gdy w urządzeniu został wymieniony wyświetlacz na nieoryginalny lub nawet na oryginalny, ale nie został on odpowiednio zaprogramowany i skalibrowany, funkcja True Tone ulegnie dezaktywacji, a co za tym idzie, nie znajdziemy się w tych miejscach, które opisałem wyżej.

W takim wypadku, aby ją przywrócić musisz skorzystać z usługi naprawy TrueTone oraz ALS bez pierwotnego wyświetlacza w serwisie APPLEMOBILE.PL

Dlaczego funkcja True Tone oraz ALS przestaje działać po wymianie ekranu?

Apple od dłuższego czasu próbuje utrudnić życie niezależnym punktom usługowym realizującym naprawy urządzeń Apple oraz zniechęcić w ten sposób użytkowników telefonów iPhone do korzystania z innej obsługi serwisowej, niż ta oferowana przez producenta. Oczywiście odpowiednio kosztowna i przynosząca Apple gigantyczne pieniądze.

Te „zabezpieczenie” pojawiło się wraz z aktualizacją iOS 11.4.1. Każdy, kto wymienił ekran na zamiennik lub niezaprogramowany oryginał i wgrał tę lub wyższą wersję iOS do swojego iPhone’a, automatycznie traci funkcję ALS oraz True Tone.

Co zrobić, aby przy wymianie wyświetlacza nie utracić True Tone oraz ALS?

Przede wszystkim, jeżeli musisz już wymienić wyświetlacz w swoim iPhonie, nie korzystaj z tanich chińskich modułów ekranu z nieoryginalnym wyświetlaczem LCD/OLED. Taki ekran nie pozwala go zaprogramować i skalibrować, a co za tym idzie, nie pozwala uruchomić ALS i True Tone.

W serwisie APPLEMOBILE.PL korzystamy wyłącznie z modułów ekranu z oryginalnym panelem LCD/OLED Super Retina HD Apple®, dzięki czemu masz pewność, że po wymianie takiego ekranu, Twój telefon będzie działał dokładnie tak, jak z ekranem zainstalowanym fabrycznie, a dodatkowo nowy ekran zostanie skalibrowany i zaprogramowany, dla zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Bez utraty ALS. Bez dezaktywacji TrueTone.

Do zaprogramowania ekranu konieczne jest posiadanie indywidualnych kluczy, które każdy iPhone posiada. Klucz zapisany jest w elektronice ekranu. Tak zwany MtSN oraz Gauss należy sczytać przy użyciu wyspecjalizowanego urządzenia serwisowego, a następnie zapisać je w pamięci nowego ekranu.

Co jednak zrobić, gdy wymieniłeś ekran, funkcje ALS oraz TrueTone nie działają z powodu braku programowania, a ty nie posiadasz pierwotnego ekranu, aby móc go zaprogramować?

W APPLEMOBILE.PL oferujemy usługę naprawy ALS oraz True Tone, także dla osób, które nie posiadają pierwotnego ekranu, z którego można by było zgrać klucze i zaprogramować nowy ekran.

Jeżeli wymieniałeś gdzieś ekran na zamiennik i utraciłeś wspomniane funkcje, a teraz chciałbyś znów je używać, możesz wymienić ekran u nas, a następnie skorzystać z usługi naprawy ALS True Tone.

Oczywiście, możesz także zainstalować ekran na własną rękę, a u nas wykonać wyłącznie naprawę ALS i True Tone.

Jakie warunki musi spełniać urządzenie, aby naprawa była możliwa?

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS bez pierwotnego wyświetlacza w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie

5/5 - (25 votes)

Powiązane artykuły