Loading...

Recenzja etui RAPTIC SHIELD PRO iPhone 13 Pro – dopasowane i dobrze chroniące etui dla najnowszego iPhone’a - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Recenzja etui RAPTIC SHIELD PRO iPhone 13 Pro – dopasowane i dobrze chroniące etui dla najnowszego iPhone’a - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Za stworzenie etui Raptic Shield PRO odpowiada bardzo znana marka X-DORIA. Samo etui jest świetnie dopasowane do chwytu ręki, pozwala wygodnie obsługiwać telefon, pisać wiadomości, przy tym dobrze wygląda i jest niesamowicie odporne za sprawą metalowej konstrukcji z poliwęglanowymi wstawkami.Recenzja etui RAPTIC SHIELD PRO iPhone 13 Pro – dopasowane i dobrze chroniące etui dla najnowszego iPhone’a - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Jeżeli szukaliście etui dla swojego iPhone’a poza tymi najbardziej prostymi dostępnymi w sklepie producenta telefonu, to zapewne w pierwszym momencie powalił was ogrom oferty, a następnie zdusiła bezsensowność większości z nich.

Większość to niestety przekombinowane konstrukcje, które zmieniają bryłę telefonu, utrudniają jego obsługę lub po prostu nie chronią go, a przecież tylko po co używamy etui. Gdyby nie konieczność ochrony delikatnego telefonu ze stali i szkła, to przecież każdy najchętniej nosiłby iPhone’a bez niczego.

Jednak fakt w postaci horrendalnych cen naprawy uszkodzonych ekranów czy szklanych obudów sprawia, że mało kto jest na tyle odważny, aby móc sobie pozwolić na korzystanie z telefonu na co dzień bez żadnych zabezpieczeń.

Raptic Shield Pro to etui dla iPhone’a 13 Pro, które w pierwszej chwili nie zrobiło na mnie jakiegoś spektakularnego wrażenia, a przynajmniej póki nie założyłem go na mój telefon.

Dopiero założenie etui na telefon i chwycenie w rękę sprawiło, że byłem zdumiony tym w jaki sposób poprowadzone zostały linie tego case’u, w jaki sposób przewidziano obsługę telefonu jedną i dwoma rękami oraz jak wiele zrobiono konstrukcyjnie, aby ta obsługą była jak najbardziej komfortowa.

Te etui podczas używania tak bardzo mi się spodobało, że od ponad 2 tygodni nosze jest bez przerwy, choć w kolejce czekają następne do recenzji… Korpus tego etui wykonano z anodyzowanego metalu. Dzięki temu jest potężnie solidne i zapewnia wysoki poziom ochrony w razie upadku.

Jak zapewnia producent, nasz telefon z powodzeniem powinien przeżyć bez szwanku upadek na twardą powierzchnię z wysokości nawet 4 metrów. Nie będę udawał, że sprawdzałem wytrzymałość z tak wysoka, ale zupełnie bez mojej chęci i potrzeby, telefon postanowił już dwukrotnie sam przetestować poziom ochrony, kiedy to zsunął mi się z dokumentów na biurku na podłogę.

Drugi raz podczas wysiadania z samochodu wypadł mi z kieszeni wprost na bruk. O ile upadek na panele nie zrobił ani na mnie, ani na nim większego wrażenia – tu byłem niemal pewien, że nic się nie stanie, to już bruk sprawił, że serce zabiło mi mocniej.

Ubezpieczenie to przy obecnych cenach smartfonów podstawa, więc przyjąłem upadek na chłodno. I całe szczęście, bo ani na telefonie, ani nawet na etui nie zrobiło to większego wrażenia.

Dużą odporność etui Raptic Shield Pro zawdzięcza hybrydowej konstrukcji. Korpus jest metalowy, o czym wspominałem. Natomiast cała konstrukcja jest wykonana z policarbonu, który nie tylko jest materiałem odpornym, ale przy tym mocno absorbującym, a przy tym potrafiącym rozproszyć siłę uderzenia.

Żeby było tego mało, producent pokrył to etui specjalną warstwą antybakteryjną. Biorąc pod uwagę, że publiczna ubikacja przy tym, co dzieje się na powierzchniach naszych smartfonów wydaje się być superhigieniczna, taka ochrona przed bakteriami i innymi mikrobami wydaje się być bardzo sensowna.

Etui wokół obudowy telefonu jest w kolorze czarnym z niemal na płasko wykonanymi klawiszami. To bardzo dobrze komponuje się z czarnym frontem iPhone’a 13 Pro.

Dużo więcej dzieje się z tyłu, gdzie widać metalową ramę w ciemnym szarym kolorze oraz przezroczysty poliwęglan, który swoją transparencją ujawnia logo producenta naszego telefonu.

Producent zadbał także o nasze wielgachne kamery iPhone’a 13 Pro.

Potężne wystające bardzo mocno ponad linię obudowy obiektywy zostały w bardzo subtelny sposób otoczone kołnierzem, który chroni szkła aparatu podczas odkładania telefonu na blat czy nawet podczas upadku na płaską powierzchnię.

Telefon trzyma się obłędnie. Wyprofilowane krawędzie, niezbyt pękata bryła to największe zalety pod względem komfortu użytkowania. Szczerze mówiąc jest to jedno z fajniejszych etui jakie testowałem nie tylko dla iPhone’a 13 Pro, ale w ogóle jakie testowałem. Szczerze polecam.

Etui do testów wypożyczył sklep TopBuy.eu

Recenzja etui RAPTIC SHIELD PRO iPhone 13 Pro – dopasowane i dobrze chroniące etui dla najnowszego iPhone’a

5/5 - (11 votes)
ZaletyWady

Zalety

Wady

Powiązane artykuły