iPhone

iPhone

Kategoria

Poradnik: idealny ekran główny z widżetami w iOS 14!

Za pomocą Chrisfugiel

Hej, hej! Oto poradnik na idealny ekran główny (z widżetami!) w iOS 14. Zapraszam i życzę miłych wrażeń!

Krok pierwszy: wybór tapety

To wydaje się banalne, takie też jest. Trzeba jednak wybrać tą idealną, a jednocześnie prostą tapetę, aby pozostałe ikony i widżety nie zakłóciły „minimalizmu” systemu iOS. W moim przypadku jest to… Mój kotek, ale wiadomo – to tylko dla przykładu. Warto wybrać ekran w jednym, prostym kolorze, który zmodyfikujecie za pomocą poniższych aplikacji. Wspomnę też, że na samym dole wstawiłem dla Was inspiracje, które przygotowałem po to, abyście mogli skorzystać z nich wtedy, gdy nie macie weny. Zainteresowałem Was wystarczająco? Zerknijcie więc na zrzuty ekranu i czytajcie dalej!

Krok drugi: stworzenie ikon

Jeżeli nie wiecie – w aplikacji od Apple, skrótach, możecie stworzyć swoje własne ikony do wybranych aplikacji. Tworzycie (dosłownie) skrót na Waszych ekranach głównych, tak, jak robicie je na PC czy innych urządzeniach. Jak to uzyskać? Już tłumaczę.

Poradnik: idealny ekran główny z widżetami w iOS 14!

Wchodzimy w apkę skróty. Nie macie jej? Nie przejmujcie się – znajdziecie ją za darmo w App Store. Co dalej? Wybieramy: nowy skrót -> skrypty -> otwórz (wybieramy aplikację) -> dalej (wpisujemy wybraną nazwę apki; klikamy w ikonkę, aby w jej miejsce wstawić wybrane zdjęcie) -> do ekranu początkowego. Gotowe! Trzeba tak zrobić z każdą pozostałą aplikacją, którą chcecie zmienić pod względem wyglądu.

Krok trzeci: apka Color Widgets

Tu zaczyna się zabawa i pole do manewru. Ta apka pozwala nam ustawić zegar z wybranym tłem, czcionką, kolorem przewodnim i nie tylko. Jeżeli nie macie weny, możecie skorzystać z gotowych szablonów. Całość jest jednak bardzo prosta w obsłudze i szybko uzyskacie piękny efekt, który pasować będzie do ekranu głównego. Wstawicie też w to miejsce wybrane zdjęcie. Zobaczcie przykłady na zrzutach ekranu.

Dostępne są trzy rozmiary, tak jak zresztą każdego z innych widżetów. Możecie je dowolnie modyfikować, ale ja postawiłem na prostotę. Dlaczego? Moja tapeta jest już wystarczająco słodka!

Krok czwarty: apka Photo Widget

Jeżeli brakuje Wam zdjęć na ekranie głównym – nie martwcie się. Możecie to zmienić w sekundę, instalując aplikację Photo Widget. Wystarczy dodać do bazy kilka zdjęć, aby następnie z niej skorzystać i wstawić wszystko to, co nam się spodoba. W moim przypadku będzie to kolejny (również mój) kociak. Wy możecie wstawić tam jednak cokolwiek, nawet puste, czarne pole, aby całość wyglądała minimalistycznie i odwracała wzrok od natłoku aplikacji.

Krok piąty: apka Widgetsmith

Wszystko to, czego nie byliście w stanie zrobić apkami wyżej, naprawicie tą. Tu znajdziecie kalendarz, fazy księżyca, zachód, wschód słońca, dzień tygodnia i wiele, wiele więcej. Możecie ustawić kolor widżetu, jego ramkę, akcent kolorystyczny i wiele więcej. Warto mieć tę apkę na swoim telefonie.

Krok szósty: połączenie wszystkiego w całość

Oto przykłady, które dla Was przygotowałem. Co o nich sądzicie? Moim zdaniem prezentują się bardzo fajnie. Pamiętajcie, że każdy ekran możecie zrobić w swoim własnym stylu. Dlatego też polecam Wam ustawić uniwersalną tapetę, taką jak biel czy czerń. Dlaczego? Do nich pasuje każdy kolor. Wtedy stworzycie takie cudeńka jak strony zależne od kolorów aplikacji. To już wszystko na dzisiaj. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia już bardzo niedługo. Pa!

Poradnik: idealny ekran główny z widżetami w iOS 14!

3.4/5 - (28 votes)

08

Jul/2022