Loading...

Chcecie dowód na to, że Apple kopiuje Androida? Proszę bardzo. W iOS 9 pojawia się przycisk wstecz

Chcecie dowód na to, że Apple kopiuje Androida? Proszę bardzo. W iOS 9 pojawia się przycisk wstecz
 1. SPIDER'S WEB
 2. Technologie
 3. Tech
 • Do tej pory w obu scenariuszach należało albo wyjść z aplikacji przyciskiem home, by ponownie wybrać ikonę poprzedniej aplikacji na pulpicie, albo należało skorzystać z opcji szybkiego przejścia pomiędzy aplikacjami po dwukrotnym kliknięciu w przycisk home.Chcecie dowód na to, że Apple kopiuje Androida? Proszę bardzo. W iOS 9 pojawia się przycisk wstecz

  Na pierwszy rzut oka nowość w iOS 9 to całkiem przydatna rzecz - znacznie szybciej można wrócić do poprzedniej aplikacji, nie da się też nowej opcji nie zauważyć, co z pewnością oznacza, że będzie znacznie częściej używana niż stare sposoby na przemieszczane się pomiędzy aplikacjami.

  Tyle że mamy teraz 3 sposoby wykonywania tej samych czynności. Jak na ultra logiczny, prosty dla przeciętnego użytkownika system operacyjny, robi się dość gęsto. No i niespójnie, bo w miejscu, gdzie przycisk „wróć” się pojawia (przypomnę: górny lewy róg), są najczęściej przyciski nawigacyjne różnych aplikacji trzecich. Na przykład w Facebooku znajduje się przycisk… wstecz, który przenosi do poprzedniego ekranu w aplikacji. W rezultacie mamy w lewym górnym rogu dwa przyciski wstecz - jeden systemowy od Apple, drugi wewnątrzaplikacyjny od Facebooka.

  Po premierze Apple Watcha wiele osób skarżyło się na skomplikowany i trudny do szybkiego opanowania system nawigacji po systemie operacyjnym. To samo mówi się Apple Music - że aplikacje są nielogicznie rozpisane pod względem nawigacyjnym, że wiele w nich niezrozumiałych zakamarków. Teraz w iOS 9 dostajemy przycisk „wróć”, który dubluje funkcje i wprowadza chaos nawigacyjny.

  Jak dla mnie to kolejny przykład na to, że w Apple zaczyna brakować surowego recenzenta, który powie 100 razy nie, by raz powiedzieć tak dla przeróżnych mniej lub bardziej udanych pomysłów.

  Tagi: Apple kopiuje Androidaios 9ios 9 betaiOS co nowegoiOS przycisk wróćiOS przycisk wsteczios vs android
 • Powiązane artykuły