Loading...

Założyciel Huaweia: iPhone 12 to najlepszy smartfon na świecie

Założyciel Huaweia: iPhone 12 to najlepszy smartfon na świecie

Strona główna›Założyciel Huaweia: iPhone 12 to najlepszy smartfon na świecie11.02.2021 11:30/fot. GettyImagesArkadiusz Stando

Ren Zhengfei nigdy nie stronił od ciepłych słów w kierunku Apple. W 2019 roku przyznał, że całej swojej rodzinie kupuje iPhone'y. Jak podaje South China Morning Post, prezes firmy powiedział podczas konferencji prasowej, że obecnie iPhone 12 jest najlepszym smartfonem na świecie.

Założyciel i CEO Huaweia twierdzi również, że iPhone 12 jest nie tylko najlepszym smartfonem, ale też co kluczowe, urządzeniem wartym swojej ceny. Wielu przeciwników Apple zarzuca firmie, że jej produkty są po prostu zbyt drogie, a produkty konkurencyjnej firmy oferują praktycznie to samo. Ren Zhengfei zauważa, że Apple jako jedyna firma dostarcza naprawdę własną technologię.

"Klienci z wyższej półki w Europie kochają Apple. Ponieważ Huawei nie ma już smartfonów premium, telefony Apple pomogły nam udowodnić, że technologia 5G Huawei jest dobra" - dodałRen Zhengfei. To sugeruje, że wprowadzenie iPhone 12 działa nawet na korzyść firmy Huawei.

Założyciel Huaweia: iPhone 12 to najlepszy smartfon na świecie

Nadal nie wiadomo, co dalej ze smartfonami marki Huawei i blokadą usług Google. Podczas konferencji prasowej ten temat był poruszany wielokrotnie. CEO firmy powiedział, że chciałby tę kwestię omówić bezpośrednio z nowym prezydentem USA Joe Bidenem, wzywając do bardziej otwartej polityki, która ostatecznie przyniesie korzyści wszystkim w branży.

"Byłbym zachwycony możliwością takiej rozmowy, bo przecież chodzi o wspólny rozwój i wspólny sukces" - powiedział o potencjalnym telefonie od prezydenta Bidena w celu omówienia kwestii bezpieczeństwa. Zhengfei powiedział także, że bez względu na to, co powie prezydent USA, firma nie ma zamiaru zrezygnować z produkcji smartfonów.

Programy

AktualizacjeAktualizacjeNowościZobacz więcej ›

Powiązane artykuły