Loading...

Jakie dźwięki wydają rosyjskie Su-57? Słychać je na tym nagraniu

Jakie dźwięki wydają rosyjskie Su-57? Słychać je na tym nagraniu

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularnemilitaria+3wojskowośćrosjatechnologia wojskowaAdam Gaafar

Rosyjskie myśliwce piątej generacji Su-57 wydają bardzo charakterystyczne dźwięki. O tym, jak brzmią te samoloty, możemy przekonać się m.in. za sprawą nagrania, na którym zarejestrowano cztery przelatujące maszyny.

Źródło: Getty Images, fot: Oleg Nikishin

Przelatujące myśliwce Su-57 można było zobaczyć w tym roku m.in. na Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, na której prezentowane są różne nowoczesne pojazdy wojskowe. Wydarzenie odbywa się zawsze 9 maja, a jego celem jest upamiętnienie pokonania III Rzeszy i zakończenia II wojny światowej.

Przelot samolotów piątej generacji jest niezwykłym pokazem, który przyciąga tłumy gapiów. Na jednym z nagrań opublikowanych w serwisie YouTube możemy przekonać się, jak brzmią rosyjskie myśliwce Su-57. Na filmiku widać cztery przelatujące maszyny, które wydają dosyć wysokie dźwięki.

Su-57. Engines sound.(for connoisseurs)

Jakie dźwięki wydają rosyjskie Su-57? Słychać je na tym nagraniu

Myśliwce zostały opracowane z wykorzystaniem technologii programu PAK-FA, a ich fabryczne oznaczenie to Suchoj T-50. Nazwa Su-57 funkcjonuje od 2017 r. NATO nadało maszynie oficjalny kryptonim "FELON". W skorygowanym nazewnictwie Sojuszu litera "F" określa myśliwiec. Angielskie słowo "FELON" oznacza natomiast "zbrodniarza".

Kryptonim nadany przez NATO nie wydaje się być przypadkowy, gdyż myśliwiec Su-57 ma stanowić odpowiedź na amerykańskie samoloty F-22 Raptor i F-35. Do końca 2028 r. rosyjskie siły powietrzne mają zostać wzmocnione o 76 takich maszyn. Według zapowiedzi, pierwsze pięć maszyn trafi do Sił Powietrzno-Kosmicznych jeszcze w tym roku.

"Przyjmujemy z zadowoleniem". Talibowie reagują na słowa Putina

Myśliwce Su-57 korzystają z technologii stealth, która powoduje, że maszyna jest trudniej wykrywalna przez radary oraz mogą osiągać prędkość naddźwiękową w długich okresach. Charakteryzują się dużą zwrotnością i mają być przystosowane do wykorzystywania rakiet hipersonicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plOceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Powiązane artykuły