iPhone

iPhone

Kategoria

Zablokowany telefon – jak go odblokować? Jak złamać wzór blokady telefonu

Za pomocą Chrisfugiel

  1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Zablokowany telefon – jak go odblokować? Jak złamać wzór blokady telefonu

Poradniki

14.12.2021 11:22 Gadżety Zrób to sam 6 00Maciej Dubiel6 00

Podziel się:

Spis treści

Jak odblokować telefon, gdy zostanie on zablokowany po złym wpisywaniu hasła? Jak złamać wzór blokady telefonu, gdy zapomni się kodu? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania oraz informacje o oprogramowaniu Dr.Fone!

Jak odblokować telefon?

Sposobów na odblokowanie telefonu jest sporo. Różnią się one w zależności od modelu i mogą to być np. kody liczbowe, Face ID, odcisk palca czy specjalny wzór. Czasami użytkownikom zdarza się zapomnieć kodu lub wpisują go z błędem kilka razy z rzędu i telefon zostaje całkowicie zablokowany. Na szczęście zarówno dla smartfonów z systemem Android, jak i iOS, istnieją możliwości rozwiązania tego problemu. Niżej przeczytasz, jak odblokować telefon.

Jak odblokować telefon z systemem Android?

Jeśli kilka razy źle wprowadzisz kod blokady swojego urządzenia, na ekranie powinien pojawić się komunikat „nie pamiętam wzoru”. Wybierz go, a następnie zaloguj się do swojego konta Google i ustaw nowy kod blokady. Możesz też pobrać na swój komputer oprogramowanie Dr.Fone, za pomocą którego da się odblokować telefon. Konieczne będzie do tego podłączenie smartfona do komputera i włączenie go w trybie Recovery. Jeśli te opcje zawiodą, pozostaje jeszcze sposób ostateczny, czyli powrót do ustawień fabrycznych. Wskutek tego z telefonu znikną wszystkie dane, ale jego odblokowanie stanie się możliwe.

Jak odblokować iPhone’a?

Jeśli zapomnisz, jak odblokować swojego iPhone’a, możesz włączyć tryb awaryjny. Wyłącz telefon i trzymając wciśnięty przycisk blokady (lub inny w zależności od modelu – możesz sprawdzić to tutaj), podłącz urządzenie do komputera kablem USB. Przycisk blokady musi być wciśnięty aż do chwili pojawienia się ekranu awaryjnego. Następnie znajdź urządzenie na komputerze i wciśnij Odtwórz. Tryb ten skasuje wszystkie dane z iPhone’a, jednak później będzie można przywrócić je z backupu lub iCloud. Możesz skorzystać także z oprogramowania Dr.Fone.

Sprawdź też: Co to jest ColorHexa? Encyklopedia kolorów dla każdego

Zablokowana karta SIM – co dalej?

Kod do karty SIM wpisuje się dość rzadko, dlatego zwykle się go nie pamięta. Jeśli trzy razy wpisze się błędny kod PIN, karta SIM zostanie zablokowana. Wtedy warto sięgnąć po kod PUK, który znajduje się na opakowaniu karty SIM. Po wpisaniu tego numeru można ustawić nowy kod PIN i odblokować telefon. Jeśli nie możesz znaleźć kodu PUK, zadzwoń do Biura Obsługi Klienta swojej sieci, gdzie uzyskasz niezbędną pomoc.

Teraz już wiesz, jak odblokować telefon w awaryjnych sytuacjach, a także jak odblokować kartę SIM i odzyskać kod PUK. Choć sytuacja z zablokowanym smartfonem może być stresująca, można ją zazwyczaj łatwo rozwiązać. Sięgnij po Dr.Fone, specjalne opcje telefonu lub przywróć ustawienia fabryczne. Napisz w komentarzu, czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek odblokowywać telefon po błędnym wprowadzeniu kodu!

Enable JavaScript to use widget Morele.net.Gadżety Zrób to sam 6 00

Podziel się:

Maciej Dubiel

Ubolewam nad faktem, że urodziłem się za późno na eksplorację globu, a za wcześnie na eksplorację kosmosu. Moim substytutem są gry (głównie strategie i RPG), książki (sci-fi i fantastyka) oraz filmy/seriale. Mieszkam na (prawie) pustkowiu, jestem współlokatorem kota oraz psijacielem owczarka niemieckiego.

02

Mar/2022