Samsung

Samsung

Kategoria

Wreszcie: Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ otrzymują Androida Pie z One UI w Polsce!

Za pomocą Chrisfugiel

Właśnie wystartowała w Polsce oficjalna aktualizacja dla smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ do Androida 9 Pie z nakładką Samsung One UI. Nowe oprogramowanie otrzymują egzemplarze z wolnej sprzedaży (XEO). Czy Twój Galaxy S8/Galaxy S8+ dostał już aktualizację?

W zeszłym tygodniu Samsung udostępnił długo oczekiwaną aktualizację dla smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+, a dziś trafiła ona do Polski!

Galaxy S8 i Galaxy S8+ (XEO) dostają Pie!

Nasi Czytelnicy informują, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ otrzymały w Polsce aktualizację do Androida 9.0 Pie z nakładką Samsung One UI. Nowe oprogramowanie wnosi także lutowe poprawki bezpieczeństwa.

Nowy system dla Galaxy S8 został podpisany ciągiem znaków G950FXXU4DSBA, zaś aktualizacja dla Galaxy S8+ nosi oznaczenie G955FXXU4DSBA. W obu przypadkach paczka waży ponad 1,6 GB i jest udostępniana kanałem OTA. To oznacza, że telefon sam powinien poinformować o jej dostępności. Jeśli tak nie jest, to wystarczy udać się do ustawień telefonu i wyszukać ją ręcznie w zakładce Aktualizacja oprogramowania.

Przypominam, że dziś Pie otrzymał również Galaxy Note 8. Android 9 to już ostatnia wersja systemu dla wszystkich flagowców z 2017 roku, więc zarówno Galaxy S8 i Galaxy S8+, jak i Galaxy Note 8, nie otrzymają już żadnej dużej aktualizacji (najprawdopodobniej). Na szczęście jeszcze przez wiele miesięcy będą otrzymywały nowsze poprawki bezpieczeństwa – przypominam, że rok starszy Galaxy S7 ciągle je dostaje i to dość regularnie.

Samsung dotrzymał słowa

Udostępnienie aktualizacji dziś oznacza, że Samsung wyrobił się w obiecywanym terminie – przypominam, że producent mówił o lutym. Jeśli chcesz wiedzieć, które smartfony Galaxy dostaną Androida Pie w przyszłości, to zerknij do wpisu poniżej:

Samsung Polska: te smartfony Galaxy dostaną Androida Pie! Terminy ujawnione

Dzięki Marcin🙂

02

Mar/2022