iPhone

iPhone

Kategoria

Zapomniałeś kodu do iPhone'a? Nie możesz odblokować iPhone’a? Sprawa jest poważna, ale znamy rozwiązanie problemu

Za pomocą Chrisfugiel

Co zrobić, gdy iPhone jest zablokowany?

Kilkukrotne wpisanie błędnego kodu na ekranie blokady powoduje zablokowanie iPhone’a. W takim przypadku ponowne wpisanie kodu możliwe jest po jakimś czasie, a kolejne błędne próby ten czas wydłużają.

Jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie iPhone’a w tryb awaryjny. Powoduje to usunięcie wszystkich ustawień i danych, w tym właśnie kodu służącego do odblokowywania urządzenia. Następnie należy ponownie skonfigurować smartfona i pobrać swoje dane z chmury iCloud lub przywrócić je z kopii zapasowej, zapisanej na komputerze.

Jak wprowadzić iPhone’a w tryb awaryjny?

Niezbędny jest do tego przewód Lightning, za pomocą którego podłącza się iPhone’a do komputera oraz komputer. Może być Mac albo taki z systemem Windows 8 lub nowszym. W tym drugim przypadku należy zainstalować aplikację iTunes, którą pobrać można z Microsoft Store albo ze strony wsparcia technicznego Apple.

Pobierz iTunes dla systemu Windows:

W przypadku komputera Mac operację przeprowadza się w systemowym Finderze.

Aby rozpocząć całą operację należy wyłączyć iPhone’a. W przypadku modeli X, 11, 12 lub 13 należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny oraz jeden z przycisków służących do regulacji głośności.

Na górze ekranu pojawi się suwak wyłączania, który należy przesunąć w prawo.

Opis sposbów wyłączania innych modeli iPhone’ów znajduje się na stronie wsparcia technicznego.

Następnie należy nacisnąć odpowiedni przycisk:

i trzymając go podłączyć iPhone’a do komputera. Przycisk należy trzymać tak długo, aż na wyświetlaczu telefonu pojawi się ekran trybu awaryjnego. Po tym przycisk można puścić.

Kolejnym krokiem jest odnalezienie iPhone’a w lewym górnym rogu aplikacji iTunes (na komputerach z Windows) lub na pasku bocznym Findera (na Macach) i kliknąć w jego ikonę. W nowym oknie należy wybrać opcję „Odtwórz”, co spowoduje pobranie systemu iOS oraz rozpoczęcie procesu odtwarzania.

iTunes dla Windows

Finder

Gdy proces się zakończy, na ekranie smartfona pojawi się napis „cześć” w różnych językach. Ostatnie co należy zrobić to ponowna konfiguracja smartfona.

Proces konfiguracji iPhone’a został opisany na stronie Apple.

Jak widać, proces nie jest skomplikowany, ale jak już wspomniano, konieczność odtworzenia iPhone’a wiąże się z utratą danych. Warto więc zapamiętać kod służący do odblokowywania swojego smartfona.

Ciekawostka z polskiego podwórka

Zabezpieczenie iPhone’a przed nieuprawnionym odblokowaniem docenił niedawno mecenas Roman Giertych. W sierpniu tego roku napisał na Twitterze, że jego iPhone został skonfiskowany, a specjaliści z CBA przez około 9 miesięcy bezskutecznie próbowali odblokować tego smartfona. Zabezpieczeń nie udało się złamać.

28

Feb/2022