Samsung

Samsung

Kategoria

5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 55 na Dzień Dziecka

Za pomocą Chrisfugiel

Sklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na takie, które mają wysoką wartość. W tym tygodniu polecam gry, którymi może się cieszyć cała rodzina. W końcu wspólna zabawa to najlepszy sposób na spędzanie Dnia Dziecka.

YouTube Kids – YoTube w wersji przyjaznej dla młodszych

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

YouTube Kids to po prostu YouTube dla dzieci z nieco uproszczonym interfejsem i odpowiednio zmniejszoną biblioteką. Aplikacja pozwala wskazać wiek dzieci i na tej podstawie dobiera dla nich odpowiednie treści. To znaczące ułatwienie zarówno dla dzieci, którym łatwiej jest odnaleźć piosenki ze szkoły czy filmy rówieśników, jak i dla rodziców. Zawsze będę polecać, by rodzice byli w pobliżu dzieci korzystających z internetu, ale YouTube Kids pozwala nieco przy tym odsapnąć.

Jest tu też ogranicznik czasowy, który można włączyć, jeśli dzieci mają limit korzystania z telefonów, ale sporo osób na niego narzeka. Poza tym myślę, że YouTube Kids to niezły dodatek do rodzinnej biblioteczki.

Minecraft – Najpopularniejsza gra świata jest świetna w każdym wieku

Cena: 33,99 zł. Pobierz z Google Play

Nie sądzę, żeby była lepsza gra rodzinno-towarzyska, niż Minecraft. Jest tu otwarty świat i ogromna wolność grania – nie da się tego zrobić źle. Możesz traktować Minecrafta jak piaskownicę budowlaną, jak survival, jak grę o eksploracji, a nawet budować maszyny liczące. Zasady rządzące światem Minecrafta są w zasadzie proste, ale sam świat jest bardzo złożony i często zaskakujący. Warto dodać, że Minecraft jest dostosowany do potrzeb osób niesłyszących, można grać kontrolerem lub korzystając z dotyku (polecam kontroler). Przemocy jest tu niewiele, za to kombinować trzeba dużo.

Wersja mobilna Minecrafta nieco się różni od wersji Java, ale można grać w tych samych światach ze znajomymi korzystającymi z innych urządzeń mobilnych i z Windowsa 10 (wersja z Microsoft Store). Grać można na wszystkim, od telefonu po konsolę, także lokalnie – nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić sobie prywatny serwer Minecrafta na jednym z domowych komputerów i grać tylko we własnym gronie. Sama mam taki serwer dla paczki bliskich znajomych i od czasu do czasu wpadamy coś tam wybudować.

5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 55 na Dzień Dziecka

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 54 na Eurowizję 2021Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 52Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 51 na majówkęZobacz: 5 aplikacji dla Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 50 na Międzynarodowy Dzień Książki

Domek (Dream Home) – Cyfrowa planszówka dla całej rodziny

Cena: 15,99 zł. Pobierz z Google Play

Dream Home to cyfrowa implementacja świetnej gry planszowej „Domek” wydawnictwa Rebel, w której celem jest zbudowanie domu marzeń. Niestety, jak w prawdziwym życiu, trzeba iść na wiele kompromisów. Nie zawsze mamy do dyspozycji takie karty pomieszczeń, jak byśmy chcieli i nie zawsze mamy gdzie je położyć, nie wspominając już o zdobyciu dla nich fajnego wyposażenia.

Trzeba też osiągnąć odpowiednie cele, by zdobyć jak najwięcej punktów. I tak dodatkowe punkty należą się za dach w jednym kolorze, salon z trzech kart oraz łazienkę na każdym z pięter. Spokojnie, gra policzy punkty za Was i będzie pilnować przestrzegania zasad, przypomni też o bonusach pomocników i innych niuansach. Pod tym względem cyfrowa wersja gry planszowej została naprawdę dobrze przygotowana.

Grać można w trybie kampanii (i tu warto zacząć, bo to tu znajduje się tutorial), online ze znajomymi oraz przekazując sobie telefon z rąk do rąk w maksymalnie 4 osoby. Jednym z graczy może być sztuczna inteligencja.

Fruit Ninja Classic – Zręcznościowy klasyk na podzielonym ekranie

Cena: 2,89 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Myślę, że nie trzeba przedstawiać Ci gry Fruit Ninja – wyła wydana na różne platformy i świetnie się sprawdza, gdy w grę wchodzi suwanie palcem po ekranie. Nie chcę jednak polecać do wspólnej zabawy Fruit Ninja 2. Ta wersja ma zdecydowanie dużo zakupów, animacji i jest zbyt krzykliwa jak na mój gust. Wolę sięgnąć po Fruit Ninja Classic, która kosztuje aktualnie mniej niż 3 złote i nie ma modnych fajerwerków.

Fruit Ninja Classic polecam spędzającym czas z rodziną, ponieważ daje możliwość grania dwóm osobom na jednym ekranie. Do wyboru są dwa tryby gry: klasyczny i zen. Możesz wybrać tempo serwowania owoców i czas rozgrywki. Jeśli pogoda nie dopisze, zrób swoim dzieciom lub znajomym turniej na kilka telefonów :-).

Glow Hockey – Odmówisz cymbergaja?

Cena: 0 zł, reklamy. Pobierz z Google Play

Na koniec kolejny klasyk z kategorii gier zręcznościowych. Glow Hockey również można cieszyć się w dwie osoby, jeśli macie ze sobą tylko jedno urządzenie. Gra jest banalnie prosta i udaje „powietrzny hokej”, w Polsce nazywany cymbergajem (nie wiem, czy słusznie). Gra jest banalnie prosta, grafika jest wyraźna i nigdy nie miałam z nią problemów. Również polecam. Gdy Twoja rodzina już wyłoni zwycięzcę we Fruit Ninja, spróbujcie Glow Hockey.

Zobacz: WhatsApp? Wywal to i zainstaluj porządny komunikator!Zobacz: Tapety na telefon: 8 aplikacji, które dostarczą najładniejsze tapetkiZobacz: 5G w Plusie – wykorzystaj je w pełni z jednym z tych telefonówZobacz: Samsung Galaxy A52 i A72 – smartfony na miarę roku 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Wł.

Tagi:androidgoogle playsklep playminecraftyoutube kidsgoogle family linkgoogle play aplikacjerozrywka dla dziecigra dla dziecitryb dziecięcyfruit ninjaWyświetl komentarze X Przewiń w dół do następnego wpisu

25

Oct/2022