Loading...

Bitpanda inwestuje w Polsce 10 mln euro. Otworzy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie

Bitpanda inwestuje w Polsce 10 mln euro. Otworzy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie

Uruchomiona w 2014 r. w Wiedniu Bitpanda jest platformą handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów. Obecnie Bitpanda ma 1,2 mln użytkowników. Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów. Bitpanda działa pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru - FMA (Finanzmarktaufsichtsbehörde).

Czytaj także: Black Pearl kryptowalutę kupioną za 40 mln dolarów wyceniła na zero, zysk zmalał ze 157,2 mln zł do 83 tys. zł

10 mln euro inwestycji w Krakowie

Teraz zapowiedziano, że Bitpanda planuje zainwestować co najmniej 10 mln euro w Polsce, aby stworzyć Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie. Ośrodek ma zatrudniać 300 osób, co podwoi wielkość wiedeńskiego zespołu Bitpandy, który liczy obecnie 280 pełnoetatowych pracowników reprezentujących blisko 50 narodowości.

Bitpanda inwestuje w Polsce 10 mln euro. Otworzy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie

- Bitpanda specjalizuje się w przełamywaniu barier, które stają na drodze demokratyzacji inwestycji. Wyznaczamy kierunek rozwoju dla branży, więc musimy mieć pewność, że zatrudniamy najlepszych specjalistów we wszystkich obszarach naszej działalności – zaznacza w komunikacie Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy. - Stawiamy na rozwój prawdziwie innowacyjnych produktów, w ramach naszej działalności w różnych krajach Europy. Zlokalizowanie pierwszego Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że Centrum pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będą tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie.

Czytaj także: Bank Japonii szykuje się do testów cyfrowej waluty

Inwestycja w Centrum Technologii i Innowacji ma przyczynić się do dalszej ekspansji firmy. To posunięcie było możliwe dzięki zrealizowaniu przez Bitpandę we wrześniu 2020 r. rundy finansowania serii A o wartości 52 mln dol., przy udziale Valar Ventures Petera Thiela i innych inwestorów z branży fintech, takich jak Speedinvest.

Kilka dni temu Bitpanda wprowadziła polską wersję językową swoich usług. Wcześniej firma weszła na nowe rynki we Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech.

Powiązane artykuły