Samsung

Samsung

Kategoria

"Znajdź mój telefon" zlokalizuje odłączonego od sieci smartfona Samsung Galaxy

Za pomocą Chrisfugiel

Funkcja "Znajdź mój telefon" to rozwiązanie pozwalające na znalezienie i kontrolowanie zgubionego smartfona. Samsung ulepszył ją tak, że potrafi wykryć telefon, który znajduje się w trybie offline.

Funkcja Znajdź mój telefonto wygodne rozwiązanie, które wielu osobom pomogło w odzyskaniu zagubionego telefonu. A dzięki synchronizacji z Samsung Cloud możliwe jest także zdalne kasowanie danych oraz blokowanie dostępu do Samsung Pay. Jednak aby można było skorzystać ze wszystkich jego możliwości, niezbędne jest połączenie z siecią. Do tej pory oznaczało to, że gdy było ono zrywane, funkcja nie była w stanie prawidłowo działać. Jednak to właśnie się zmieniło - najnowsza aktualizacja sprawia, że Znajdź mój telefon (czyli Find my mobile) będzie działać nawet bez internetu.

Aktualizacja z numerem 7.1.08.0 wprowadza "Znajdowanie offline". Dzięki niej możliwe jest przeskanowanie otoczenia w celu znalezienia także telefonów Galaxy innych osób, a jeśli były do nich podłączone słuchawki lub smartwatch - również i te urządzenia.Nową możliwość, zwaną w oryginalne Offline finding, odkrył jako pierwszy redaktor serwisu XDA Developers, Max Weinbach.

Zobacz także: Na nowych telefonach Samsunga obejrzysz Netflixa w HDR

Trzeba przyznać, że jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, które może znacznie przyczynić się do skuteczności odnajdywania zagubionych lub skradzionych urządzeń Galaxy. Jednak jak na razie nie wiemy, czy otrzymają ją wszystkie modele smartfonów Samsunga z tej linii. Na przykład na moim Galaxy M21 mam aplikację Znajdź mój telefon w wersji 7.2.05.44, czyli teoretycznie wyższej od 7.1.08.0, ale takiej funkcji nie posiadam.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio/Pexels

Źródło tekstu: XDA Developers

Tagi:galaxysamsungsamsung galaxy

16

Apr/2022