Loading...

Jak korzystać z nowego trybu samochodowego Google, aby zastąpić Android Auto dla telefonów?

Jak korzystać z nowego trybu samochodowego Google, aby zastąpić Android Auto dla telefonów?

Gigant wyszukiwania oparty na Mountain View zabija tę aplikację, ale to niekoniecznie pozostawia użytkowników bez trybu jazdy na swoich telefonach.

Nie, wcale, bo Google ma już ambitniejsze plany na dłuższą metę.

Firma zastępuje więc Android Auto dla telefonów zupełnie nowym trybem jazdy, który pierwotnie był dołączony do Map Google i obsługiwany przez Asystenta Google.

Jeśli wcześniej korzystałeś z Android Auto dla telefonów, po włączeniu nowego trybu samochodowego na pewno poczujesz się jak w domu.To dlatego, że jego interfejs jest bardzo podobny do aplikacji, która dostaje kilof, a pod koniec dnia jest to dobra rzecz, ponieważ sprawia, że ​​przejście do nowego trybu jest bardziej widoczne dla wszystkich.

Ale z drugiej strony jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć o trybie jazdy, a wśród nich jest obsługa poleceń głosowych, które pozwalają na interakcję z aplikacją bez użycia rąk podczas jazdy.

Jak włączyć tryb samochodowy?

Dzięki nowemu trybowi jazdy w pełni zasilanemu przez Asystenta Google jest całkiem jasne, że Google tym razem stawia na polecenia głosowe i nic dziwnego, że możesz po prostu włączyć ulepszone wrażenia z samochodu, rozmawiając z cyfrowym asystentem.

Jak korzystać z nowego trybu samochodowego Google, aby zastąpić Android Auto dla telefonów?

po prostu powiedz „Hej Google, jedźmyAsystent Google powinien wtedy automatycznie włączyć tryb samochodowy na urządzeniu mobilnym.

Niedawno odkryto, że Google pracuje nad kilkoma alternatywami dla tej metody, w tym obsługą Autoodtwarzania zasilanego przez połączenie Bluetooth.

Innymi słowy, tryb samochodowy można włączyć tylko wtedy, gdy telefon połączy się przez Bluetooth z głośnikami w samochodzie, więc wie, że zaraz wyjeżdżasz na nową jazdę.

Podstawowe polecenia głosowe

To powiedziawszy, tryb samochodowy został pierwotnie opracowany z myślą o Mapach Google, więc niezwykle łatwo jest skonfigurować aplikację, aby podawała wskazówki dojazdu do nowego miejsca docelowego.Tylko powiedz „Hej Google, przejdź do [destination]IPowinieneś zobaczyć działające Mapy Google i wyznaczające trasę do określonego miejsca docelowego.

READCo krytycy mówią o Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch?

Ale tryb samochodowy to nie tylko nawigacja, a ponieważ ma zastąpić Android Auto na telefony, robi prawie to samo, wszystkie wspierane poleceniami głosowymi.

Jeśli chcesz posłuchać muzyki, po prostu zapytaj Asystenta Google”Hej Google, graj [artist]IPowinieneś zobaczyć uruchomienie swojej ulubionej aplikacji audio i zacząć odtwarzać melodie.Alternatywnie możesz również bezpośrednio nazwać aplikację, której chcesz użyć, za pomocą polecenia takiego jak „Hej Google, zagraj w Coldplay na Spotify.„

Rozmowy telefoniczne i wiadomości są istotną częścią trybu jazdy, a interakcja z nim bez użycia rąk ma kluczowe znaczenie dla kierowców.

Aby zadzwonić, jedyne, co chcesz powiedzieć, to:Cześć Google, zadzwoń [contact name].„Gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, Asystent Google powinien automatycznie włączyć się, wstrzymać muzykę i powiadomić Cię, że jest”zadzwoń z [contact name]I zapytaj, czy chcesz odpowiedzi.Tylko powiedz „tak, „I wszystko w porządku.

Jeśli chcesz wysłać komuś nową wiadomość, możesz użyć tego polecenia: „OK Google, wyślij wiadomość do [contact name].Asystent Google powinien następnie wyszukać kontakt i poprosić o podyktowanie wiadomości, którą chcesz wysłać.

Ogólne wrażenia są tak proste, jak to tylko możliwe, i nie ma wątpliwości, że Google ulepszy je w nadchodzących aktualizacjach, zwłaszcza że tryb jazdy osiągnie ogólną dostępność, prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Powiązane artykuły