Loading...

Samsung porzuca Tizena na rzecz Wear OS. Teraz pozostaje czekać na nowego Galaxy Watch

Samsung porzuca Tizena na rzecz Wear OS. Teraz pozostaje czekać na nowego Galaxy Watch

Jakub KarpowiczMobileOpublikowano: 29.06.2021 15:16

W poniedziałek mogliśmy zobaczyć pierwsze efekty współpracy Google i jego Wear OS 3.0 oraz Samsunga i ich nakładki One UI Watch.

Premiera Galaxy Watch 4, który będzie pracował pod systemem Google, a nie Tizen jak jego poprzednicy, jest coraz bliżej. Wczorajsza premiera One UI Watch, czyli nakładki Samsunga na system urządzeń wearable, tylko to potwierdza.

Prezentacja Samsunga podczas MWC 2021 potwierdziła nasze przypuszczenia o raczej delikatnych zmianach One UI względem oryginalnego Wear OS. Samsung mocno jednak zaznaczył, że celem nie było tworzenie nowej platformy, a dostosowanie obecnej. Podczas wystąpienia dowiedzieliśmy się, że Samsung jest dumny z 3 kroków milowych.

Ekosystem

Jedną z największych bolączek dotychczasowych modeli Galaxy Watch był brak większości aplikacji, nawet tych bardzo popularnych. Nawet jeżeli jakąś znalazłeś, miała ona mniejszą funkcjonalność. System Wear OS wraz z One UI Watch ma dostęp do sklepu Google Play, gdzie już teraz są setki aplikacji.

Powyższy klip wideo pokazuje również, że nakładka One UI Watch nie odbiega zbytnio od dzisiejszego wyglądu Wear OS.

Synchronizacja telefon-zegarek

Samsung największy nacisk przy rozwoju One UI Watch postawił na synchronizację między telefonem a smartwatchem. Ów synchronizacja, poza tym co znamy już z systemu Tizen, ma oferować współdziałanie zainstalowanych aplikacji, podobnie jak to ma miejsce na Apple Watch. Oznacza to, że, instalując aplikację na telefonie, taka sama instaluje się na zegarku, oczywiście o ile takowa jest dostępna na Wear OS.

Samsung pokazał również, w jaki sposób blokowanie połączeń na telefonie lub zegarku przenosi się na inne urządzenie albo jak przebiega synchronizacja stref czasowych pomiędzy urządzeniami.

Projektowanie tarczy

Samsung porzuca Tizena na rzecz Wear OS. Teraz pozostaje czekać na nowego Galaxy Watch

Ostatni punkt jest chyba najważniejszym dla posiadaczy modeli z Tizen. Obawiano się bowiem, że dostępność i jakość tarczy po przesiadce Samsunga na Wear OS będzie słaba. Odpowiadając na te obawy, Samsung zaprezentował nowy zestaw oprogramowania do tworzenia nowych tarcz. Wygląda ono bardzo prosto i powinno być wystarczająco intuicyjne, aby każdy mógł stworzyć swoją tarczę.

Niestety nie wiadomo, czy to narzędzie, pomimo swojej prostoty, będzie ogólnodostępne, czy ograniczone tylko dla zatwierdzonych projektantów.

Muszę przyznać, że im bliżej premiery nowego Galaxy Watch, tym bardziej przekonuje się do pomysłu, że nadszedł w końcu czas na wymianę dotychczasowego Gear S3 Frontier, który czasy świetności ma dawno za sobą.

Zobacz również:

  1. Nowy Galaxy Watch upewnia mnie w przekonaniu, że osiągnęliśmy limit
  2. Smartwatch Galaxy Watch 3 to Active 2 po liftingu, ale czy to źle?
  3. Aktualizacja z One UI dla Galaxy Watch i Gear już teraz!
  4. Czy smartband może zastąpić smartwatch? – MiBand 4 okiem użytkownika Gear S3
  5. EKG w Samsung Galaxy Watch 2 coraz bliżej!
  6. Samsung Galaxy Watch wróci z fizycznym obrotowym pierścieniem
  7. Galaxy Watch sprawdzi, czy umyłeś ręce – nowa apka od Samsunga
  8. Kolejny mocny gracz na rynku smart-zegarków. Oppo Watch już w sklepach i jest promo!
  9. Samsung Watch z Wear OS?! Za i przeciw
  10. Samsung właśnie ogłosił najmocniejszy chip smartwatcha Galaxy Watch 4 [Galaxy Unpacked]
TEMATY galaxy watch jaki smartwatch samsung watchJakub KarpowiczBrak komentarzyŻyciowy oraz zodiakowy lew - dumny, wygodny i... ponoć leniwy ;) Ponadto, zmotoryzowany fan 2 kółek, patrzenia na świat przez obiektyw oraz szklanki dobrej whisky.

Zobacz także

MobileNajczęściej pobierane aplikacje w 2021 roku – lider może być tylko jeden

Przedostatni dzień roku to dobry moment na kolejne podsumowanie. Tym razem są to najczęściej pobierane aplikacje w 2021! Tym razem weźmy się za te aplikacje, które były najczęściej pobierane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli...

Przemysław Bicki12 minut temu Pop-naukaSpaceX z problemami – najpotężniejszy statek Starship wystartuje dopiero w lutym

Elon Musk zaczyna tracić cierpliwość do FAA. Żeby Starship mógł wystartować oprócz masy prac inżynierskich potrzebna jest jeszcze zgoda amerykańskiej Federalnej Agencji Lotniczej (FAA). I tutaj praktycznie od początku projekty firmie SpaceX urzędnicy rzucają kłody...

Przemysław Bicki2 godziny temu MobileAndroid 12 na kolejnych modelach

Android 12 dostępny dla nieco większej liczby użytkowników. Samsung, Asus, Realme i Oppo udostępniają go na kolejne urządzenia. Niestety, aktualizacje telefonów z Androidem zajmują nieco dłużej ze względu na to, że jest to otwarty system....

Mikołaj Mucha3 godziny temu

Bądź na bieżąco! Subskrybuj nas w Google News

Green Hill Zone – Lego odtwarza legendarny poziom z gry Sonic4 godziny temu OLED EX od LG to nowe wyświetlacze z większą o 30% jasnością5 godzin temu

Rozładowani.pl to nasz siostrzany projekt DailyWeb.

Yamaha E01 i E02 – nowe elektryki Japończyków już w przyszłym rokuPorsche Vision Gran Turismo – gdyby można tworzyć bez ograniczeń, tak wyglądałaby motoryzacjaKupiłem elektryczny rower i bardzo żałuję, że zrobiłem to dopiero teraz!Elektryczne nowości od NIU. 2 skutery, motocykl, 2 hulajnogi, rower i na deser hybryda!

Powiązane artykuły