Loading...

Zobacz 4 minuty i 21 sekund, w których iPhone 13 Pro zamiata podłogę Samsungiem Galaxy S21 Ultra. Apple dzieli i rządzi

Zobacz 4 minuty i 21 sekund, w których iPhone 13 Pro zamiata podłogę Samsungiem Galaxy S21 Ultra. Apple dzieli i rządzi

Samsung Galaxy S21 Ultra czy iPhone 13 Pro Max? To pytanie na pewno rodzi się w głowie fana flagowców. Jeśli chodzi o aparat i wydajność, to zwycięzca jest tylko jeden. I nie jest to dobra wiadomość dla fana Androida.

Zwykło się mówić, że we flagowej półce nie ma zdecydowanego lidera i wyścig na cyferki nie ma już sensu. 2021 roku pokazał, że to bzdura – o ile taktowanie i ilość rdzeni jest drugorzędna, tak współpraca z systemem i przegrzewanie grają teraz pierwsze skrzypce. iPhone 13 Pro Max zmierzył się z Samsungiem Galaxy S21 Ultra i zwycięzca mógł być tylko jeden.

Polecam zapoznać się z całym wideo. Speed testy zwykle są nudne, ale po pierwsze PhoneBuff robi to bardzo fajnie, a po drugie akurat ten oglądało się jak dobry sprint. „Wyjście z bloków”, że pozwolę sobie zostać przy sporcie, wyglądało obiecująco dla Samsunga. Aplikacje takiej jak Facebook, Starbucks, Excel i Word szybciej włączyły się na Androidzie.

Przepaść pojawiła się, gdy „na łuku” iPhone 13 Pro Max odpalił wszystkie rdzenie i wyeksportował krótkie wideo w tempie, o którym Samsung może tylko pomarzyć. Gdy telefon Apple zaczynał, S21 Ultra miał zrobione 26%. Gdy iPhone skończył, Samsung był dopiero na 70%. Jeśli chodzi o zastosowania aparatu i kwestie wideo, Apple ponownie udowadnia swoją dominację nad Androidem.

Zobacz 4 minuty i 21 sekund, w których iPhone 13 Pro zamiata podłogę Samsungiem Galaxy S21 Ultra. Apple dzieli i rządzi

iPhone 13 Pro Max czy Samsung Galaxy S21 Ultra – który jest szybszy? / fot. PhoneBuff

Ostatecznie iPhone 13 Pro Max zdemolował flagowego Samsunga

Czy iPhone 13 Pro to naprawdę najwytrzymalszy flagowiec na rynku?

O ile sama szybkość odpalania aplikacji „na zimno” zawsze była domeną iPhone’a, to druga runda zwykle należała do napakowanych pamięcią operacyjną flagowców z Androidem. Nie tym razem – mający dwa razy więcej RAM Samsung Galaxy S21 Ultra przegrał i tutaj. Różnica wyniosła wprawdzie tylko mniej niż dwie sekundy, ale zawsze.

Finalnie nowy flagowiec Apple zakończył test o ponad 7 sekund szybciej, niż Samsung Galaxy S21 Ultra. Na koniec warto dodać, że to wersja ze Snapdragonem 888, czyli dla wielu – ta lepsza. Strach pomyśleć, co by było, gdyby zestawić ją z Exynosem – zwłaszcza nagrzanym.

Więcej na temat sensowności zakupu iPhone 13 i iPhone 13 Pro znajdziesz w poniższym tekście.

iPhone 13 – testy, opinie i recenzje. Czy warto kupić najlepszy smartfon na rynku?

Powiązane artykuły