Loading...

Logowanie do konta Google. Blokada, problem z odzyskaniem konta? Podpowiadamy, co zrobić

Logowanie do konta Google. Blokada, problem z odzyskaniem konta? Podpowiadamy, co zrobić

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularnewiadomości+2googlebezpieczeństwo w sieciKlaudia Stawska

Twoje konto Google zostało zablokowane? Wyjaśniamy, z czego mogła wyniknąć taka sytuacja i co zrobić, by przywrócić swoje konto. Oto kilka przydatnych informacji na temat logowania do Google, gdy pojawiła się blokada na koncie.

Logowanie do konta Google. Co zrobić, gdy zostało zablokowane? (Photo by Ali Balikci/Anadolu Agency/Getty Images)Źródło: Getty Images, fot: Anadolu Agency

Logowanie do konta Google może być zablokowane, jeśli nasze konto zostało wyłączone lub nastąpiła na nim aktywność, która może zagrozić bezpieczeństwu naszych danych. W&nbspdrugim przypadku zostaniemy poinformowani o&nbsppróbie logowania na nasze konto oraz poproszeni o&nbsppotwierdzenie tożsamości. W&nbspprzypadku trwałej blokady konta Google niestety będziemy musieli się nieco bardziej nagimnastykować.

Potwierdzanie tożsamości logowania

Aby uchronić konto przed zablokowaniem lub przejęciem przez cyberprzestępcę, Google może poprosić nas o&nbspweryfikację tożsamości. Taki komunikat powinniśmy otrzymać, gdy nastąpi próba:

Logowanie do konta Google. Blokada, problem z odzyskaniem konta? Podpowiadamy, co zrobić

W takim wypadku Google może poprosić o&nbspweryfikację tożsamości za pośrednictwem pomocniczego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jeżeli nie możemy potwierdzić naszej tożsamości, to nie jest jeszcze koniec świata. Na szczęście w&nbspCentrum Pomocy Google znajdziemy szereg podpowiedzi, co zrobić gdy np. nie możemy skorzystać z&nbsptelefonu do potwierdzenia naszych danych.

Konto Google zostało zablokowane

Logowanie do konta Google, gdy jest na nim blokada, może być już nieco trudniejsze. Jeżeli nasze konto zostało wyłączone, to odpowiedni komunikat otrzymamy przy próbie logowania się, np. w&nbspprzeglądarce. Najczęściej konto jest blokowane, kiedy zostaje naruszony regulamin korzystania z&nbspusług Google lub w&nbspjednym z&nbspponiższych przykładów:

Zobacz: Jak przedłużyć życie smartfonu? [Wideo]

Przywracanie i logowanie do konta Google

Gdy konto Google jest zablokowane, próbując się logować na nie, otrzymasz komunikat o&nbspbłędzie lub zostaniesz przekierowany na stronę Pomocy Google. W&nbsptakim przypadku konieczne będzie wysłanie prośby o&nbspprzywrócenie konta. W&nbsptym celu:

Możliwe również, że pojawi się komunikat, że możesz pobrać część swoich danych z&nbspzablokowanego konta. Jeśli tak, pojawi się taka informacja na stronie logowania. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wasze pytania dotyczące problemu z&nbspzalogowaniem na zablokowane konto Google. Jeśli szukacie też praktycznych porad na temat zarządzania swoim kontem i&nbspusługami Google, zajrzyjcie do naszych poradników:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plOceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

Powiązane artykuły