Samsung

Samsung

Kategoria

Smartfony Huaweia pozwolą na nagrywanie rozmów. Chińczycy oddają co Google zabrał

Za pomocą Chrisfugiel

Najnowsza wersja systemu Android została pozbawiona możliwości nagrywania rozmów. Pomocną dłoń wyciąga do swoich klientów Huawei.

Możliwość nagrywania rozmów to dla wielu osób jedna z podstawowych funkcji smartfonu. Android w wersji 9 lub nowszej takiej opcji już nie posiada. Wszystko dlatego, że w wielu krajach jest to nielegalne. Dodatkowo nowe wersje systemu mają często to do siebie, że aplikacje firm trzecich służące do nagrywania rozmów często nie mogą być na nich zainstalowane. Nie inaczej jest w przypadku Androida Pie.

Zobacz: Pół miliarda użytkowników EMUI Huaweia każdego dnia

Z pomocą śpieszy Huawei (i Honor). W najnowszej odsłonie interfejsu EMUI oznaczonym symbolem 9.1 opcja nagrywania rozmów jest fabrycznie dostępna, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. To jednak nie koniec. Jak wiadomo, EMUI 9.1 jest jeszcze zarezerwowane tylko dla najnowszych smartfonów, więc co z posiadaczami wersji 9.0? Wystarczy pobrać dodatkowy plik .apk i go zainstalować. Link do aplikacji znajduje się na stronie XDA Developers.

Zobacz: Aż 49 smartfonów Huawei i Honor dostanie EMUI 9.1

Aby skorzystać z opcji nagrywania, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dostępną na ekranie w trakcie trwania połączenia.

Zobacz: Huawei idzie jak burza. Apple przestaje być konkurencją, a Samsung musi mieć się na bacznościZobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego rokuZobacz: Protest przeciwko sieci 5G w Polsce był smutny. Teorie o szkodliwym PEM wybrzmiały w sejmie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło tekstu: XDA Developers; wł

Tagi:emuiemui 9.0huaweinagrywanie rozmówandroid nagrywanie rozmów

01

Mar/2022