Samsung

Samsung

Kategoria

Tworzymy kopię zapasową w chmurze w aplikacji Microsoft Authenticator

Za pomocą Chrisfugiel

Microsoft Authenticator to aplikacja, która za pośrednictwem generatora kodów jednorazowych umożliwia bezpieczną weryfikację logowania do usług Microsoftu. Przede wszystkim zaś pozwala nam zrezygnować z haseł i potwierdzać logowanie za pomocą telefonu. Teraz posiadła ona nową funkcjonalność, jaką jest tworzenie kopii zapasowej i przywracanie jej z chmury.

Nowe możliwości oznaczają, że użytkownicy Androida mogą wykonywać kopie zapasowe swoich danych uwierzytelniania w chmurze, a następnie w razie potrzeby łatwo i bezpiecznie przetransferować je na nowe urządzenie. Funkcjonalność ta była stopniowo udostępniana przez ostatnie tygodnie i dziś posiada ją 100% urządzeń z aplikacją w wersji 6.6.0+. Po aktualizacji Authenticatora możemy zacząć ją testować.

Aby wykonać kopię, wystarczy wejść do Ustawień aplikacji i stuknąć przełącznik Kopia zapasowa w chmurze. Kopia zostanie błyskawicznie utworzona. Jej przywracanie jest równie proste. Gdy zainstalujemy Microsoft Authenticator na nowym urządzeniu, opcja odzyskiwania pojawi się na jednym z pierwszych ekranów — jeszcze przed dodaniem konta.

Aplikację Microsoft Authenticator pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Google Play.

16

Feb/2022