Loading...

Xiaomi wprowadza dzielenie schowka. Nareszcie!

Xiaomi wprowadza dzielenie schowka. Nareszcie!

Xiaomi jest znane z regularnych aktualizacji swoich telefonów. Stabilne, comiesięczne wersje wprowadzają poprawki i/lub nowe funkcje do systemu MIUI. We wrześniu tego roku premierę miała nowa wersja autorskiej nakładki - MIUI 11. Udostępniła ona wiele nowości takich jak tryb ciemny, nowa, adaptacyjna czcionka, usprawnienia AOD, tryb superenergooszczędny itp.

Serwis MyDrivers.com informuje, że jedną z kolejnych funkcji mających pojawić się w systemie jest funkcja dzielenia schowka między telefonem a komputerem.

Xiaomi i dzielenie schowka: na czym ono polega?

Użytkownik będzie potrzebował klienta chmury Xiaomi zainstalowanego na komputerze. Co ważne, do działania funkcji wymagane będzie zalogowanie się na obu urządzeniach na to samo konto Xiaomi.

Xiaomi wprowadza dzielenie schowka. Nareszcie!

W prawym dolnym rogu klawiatury zostanie dodana ikona kopiowania. Po kliknięciu jej użytkownik zyska możliwość skopiowania i wklejenia zawartości na inne urządzenie — tak jak kopiujemy i wklejamy np. tekst między aplikacjami w Androidzie.

Cieszę się, że producent chce ułatwić przenoszenie zawartości między platformami. Wielokrotnie zdarzało mi się przesyłać tekst na komputer przez maila lub Messengera, wysyłając go po prostu w wiadomości i kopiując potem z komputera. Nie muszę chyba mówić, że jest to średnio wygodne.

Dzielenie schowka genialnie ułatwi więc pracę na dwóch urządzeniach, zgodnie z hasłem systemu - "życie staje się łatwiejsze". Mam tylko nadzieję, że opcja nie zostanie ograniczona jedynie do tekstu. A jeśli tak, to będę liczył na jej rozszerzenie w przyszłości.

Funkcja nie jest jeszcze udostępniona, jednak znając MIUI przewiduję, że pojawienie się jej jest kwestią czasu. MIUI 11 jest dosyć świeże, więc myślę, że zostanie zaimplementowana jeszcze w tej wersji.

Wprawdzie nie są znane konkretne plany przyszłych wydań, jednak znane są już ogólne plany firmy na rozwój systemu.

Powiązane artykuły