Samsung

Samsung

Kategoria

Zdjęcia Google: wkrótce koniec nielimitowanej przestrzeni. Oto, co można zrobić

Za pomocą Chrisfugiel

Strona główna›Zdjęcia Google: wkrótce koniec nielimitowanej przestrzeni. Oto, co można zrobić27.05.2021 13:44Źródło zdjęć: © mockuper.netJakub Krawczyński

Usługa Google Photos, zwana w Polsce "Zdjęcia Google", wkrótce przestanie oferować nieograniczoną przestrzeń na zdjęcia.

Nielimitowana przestrzeń na zdjęcia przestanie obowiązywać od 1 czerwca 2021 roku. Wyjątkiem są tutaj posiadacze smartfonów Google Pixel (modele od 1 do 5). Pozostali właściciele smartfonów z Androidem będą musieli od teraz zadowolić się 15 GB miejscem na magazynowanie zdjęć i filmików nagranych na ich telefonach. Jeśli zastanawialiście się, czy wasze zdjęcia przepadną - do niczego takiego nie dojdzie.

Zmiana będzie obowiązywać wobec zdjęć i filmików wykonanych od 1 czerwca 2021 r. To znaczy, że fotografie i wideo poprzednio załadowane do Zdjęć Google nie będą zabierać tej przestrzeni.

Rozmazane zdjęcia? To już nie kłopot. Zdjęcia Google sobie z nimi poradzą

Przestrzeń 15 GB jest współdzielona w usługach takich, jak Google Drive, Gmail i Zdjęcia Google.

Jeśli zależy nam na większej przestrzeni na zdjęcia, trzeba będzie zapłacić za usługę Google One, która rozszerzy przestrzeń o 100 GB (8,99 zł/miesiąc), 200 GB (13,99 zł/miesiąc) lub 2 TB (46,99 zł/miesiąc).

W innym przypadku możemy także pomyśleć o innej usłudze przechowywania naszych zdjęć. Może to być na przykład Dropbox, OneDrive, Flickr, czy też Amazon Photos. Niektóre z nich, w tym OneDrive mogą się integrować z wybranymi smartfonami (np. Samsung) na poziomie systemowym.

Programy

AktualizacjeAktualizacjeNowościZobacz więcej ›

17

Feb/2022