Loading...

"Google wciąż przestaje działać" - oto najprostsza metoda rozwiązania problemu

"Google wciąż przestaje działać" - oto najprostsza metoda rozwiązania problemu

Do aplikacji Google na Androida wkradł się bliżej niezidentyfikowany błąd, który skutkuje ciągłym wyświetlaniem komunikatu "Google wciąż przestaje działać". Problem dotyczy wielu użytkowników na całym świecie. Patrząc na skalę zgłoszeń, prawdopodobnie mowa o milionach osób.

Błąd jest nie tylko uciążliwy (ciągłe wyświetlanie komunikatu), ale i całkowicie uniemożliwia korzystanie z takich aplikacji jak Google, Asystent, Obiektyw czy nawet Podcasty.

Co ciekawe, błąd "Google wciąż przestaje działać" zdaje się dotyczyć nie tylko najnowszej wersji aplikacji. Sam korzystam z wersji beta i problem pojawił się u mnie w tym samym momencie, co u osób używających wydania stabilnego.

Adam Malczak — rzecznik prasowy Google Polska - poinformował na Twitterze, że firma jest świadoma problemu i "obecnie bada sprawę".

"Google wciąż przestaje działać" - jak usunąć problem?

Aby pozbyć się problemu, wystarczy przywrócić starszą wersję aplikacji. Najłatwiej zrobić to odnajdując aplikację Google w Sklepie Play i wybierając opcję "odinstaluj".

Google jest aplikacją systemową, więc opcja "odinstaluj" nie usuwa jej całkowicie, a jedynie pozbywa się części aktualizacji.

Jak wspomniałem, jest to rozwiązanie tymczasowe, bo przywrócenie starszej wersji aplikacji Google oznacza rezygnację z części nowych funkcji. Miejmy nadzieję, że Google szybko upora się z problemem.

Zobacz także:

Powiązane artykuły