Loading...

Zapomniałem hasła do laptopa - co robić?

Zapomniałem hasła do laptopa - co robić?

Po wyborze opcji Wyzeruj je, używając Apple ID komputer poprosi o zalogowanie się do Apple ID, a następnie umożliwi wyzerowanie hasła.

Opcja Uruchom ponownie i pokaż opcje zerowania hasła uruchomi komputer ponownie i uruchomi asystenta resetowania hasła, gdzie po kilku krokach zostanie ono zmienione.

W obu przypadkach nie są zagrożone zapisane na dysku pliki.

Co zrobić, aby nie zapomnieć hasła i nie ryzykować utratą plików na dysku?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które spowoduje, że zapomniane hasło do komputera nie będzie już nigdy więcej Twoim problemem jest zapisywanie go w specjalnych programach do przechowywania haseł i innych poufnych danych. Te umożliwiają dostęp z każdego miejsca na świecie i zapewniają bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie danych.

Zapomniałem hasła do laptopa - co robić?

Z oczywistych względów odradzamy zapisywanie haseł na kartkach i w zeszytach. Te mogą się zgubić i - co gorsze - trafić w niepowołane ręce.

Dobrym sposobem może się okazać również stosowanie pytań zabezpieczających oraz podpowiedzi. Jeśli Twoim hasłem nie jest ciąg losowych znaków, a konkretne słowa - może warto przemyśleć podpowiedź, którą błyskawicznie z nimi skojarzysz, a inni będą mieć z tym problem.

Powiązane artykuły