Loading...

Polsat SuperHit Festiwal. Maneskin: mówią, że nie brzmimy "po włosku"

Polsat SuperHit Festiwal. Maneskin: mówią, że nie brzmimy "po włosku"

Polsat SuperHit Festiwal: Doda tańczy z Tomaszem Barańskim

26 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie jako gość specjalny Polsat SuperHit Festiwalu wystąpiła włoska grupa Maneskin - zwycięzcy tegorocznej Eurowizji.

W rozmowie z Polsat News podkreślali, że często słyszą, że "nie brzmią po włosku".

ZOBACZ: Urodziny Cleo podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021

- Często słyszymy, że nie brzmimy "po włosku". To jeden z głównych powodów, dla których zaczęliśmy brać udział w konkursach piosenki. W naszym kraju da się grać rocka, nie musisz tworzyć klasycznych ballad, choć - na początku - przemysł muzyczny nie traktował nas poważnie - opowiadali.

Wielu z branży próbowało ich powstrzymać.

- Mówili: "Rock’n’roll nie należy do głównego nurtu, nikt nie będzie tego grać w radiu". Walczyliśmy i teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi. Chcieliśmy pokazać inną stronę włoskiej muzyki - podkreślili.

WIDEO: Maneskin w rozmowie z Polsat News

Kto tworzy Maneskin?

Maneskin tworzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio.

Zespół powstał w 2016 r. założony przez czwórkę szkolnych przyjaciół. Nazwę oznaczającą "światło księżyca" w języku duńskim zaproponowała Victoria, która w połowie jest Dunką.

Pierwsze kroki stawiali grając na ulicach, w tym w ścisłym centrum historycznego Rzymu, choćby na Via Del Corso, jednej z najsłynniejszych ulic stolicy Włoch.

Już rok później zespół pojawił się w 11. edycji telewizyjnego programu "X Factor", w którym zajął drugie miejsce. Debiutancka EP-ka "Chosen" przyniosła m.in. tytułowy singel plus zestaw coverów, wykonywanych w telewizji. Materiał w ojczyźnie pokrył się platyną.

ac/bas/Interia/Polsat NewsCzytaj więcej

Powiązane artykuły