Loading...

Kupujesz Galaxy S21? Nie połączysz go ze starszym smartwatchem i opaską Samsunga

Kupujesz Galaxy S21? Nie połączysz go ze starszym smartwatchem i opaską Samsunga

Samsung poinformował właśnie, że część starszych smartwatchy z serii Gear nie będzie już kompatybilna ze smartfonami Galaxy S21, które pojawią się na rynku w 2021 roku.

Jeśli liczyliście na obsługę starszych smartwatchy i opasek fitness Samsunga wraz z nadchodzącymi flagowcami z rodziny Galaxy S21, to niestety – szanse na to są praktycznie zerowe. Koreańczycy postanowili zachęcić do kupna nowych sprzętów ubieralnych, kończąc ze wsparciem technicznym starych modeli.

Jeśli nie wyobrażacie sobie działania bez dwóch sprzętów Samsunga przy sobie, to pora przygotować się na dodatkowy wydatek.

Z tych smartwatchy nie skorzystasz, kupując Galaxy S21

Samsung planuje bowiem wycofać z użytku najstarsze modele opasek i smartwatchy z rodziny Gear w kontekście współpracy z nadchodzącymi flagowcami z rodziny Galaxy S21. Redukcja będzie dość solidna, bowiem ma ona objąć aż 5 urządzeń:

Zanim jednak zaczniemy wieszać na Samsungu psy, to trzeba zauważyć, że Koreańczycy faktycznie zdecydowali się na wycofanie wsparcia w kontekście najstarszych urządzeń. Najmłodsze z nich pojawiło się bowiem na rynku… w październiku 2014 roku, więc mamy do czynienia już z mocno leciwymi urządzeniami.

Kupujesz Galaxy S21? Nie połączysz go ze starszym smartwatchem i opaską Samsunga

Samsung Gear 2. / fot. gsmManiaK.pl

Czy ta decyzja może dziwić?

Decyzja Samsunga absolutnie więc nie dziwi – można śmiało założyć, że starsze urządzenia ubieralne nie są już w stanie skorzystać z wielu ciekawych funkcji i nowości, jakie oferują znacznie młodsze modele, a zalety połączenia pomiędzy smartwatchem a smartfonem są w obecnych czasach znacznie większe, niż jeszcze 5-6 lat temu.

Na razie nic nie wskazuje na to, żeby na podobny krok zdecydowano się także w przypadku tańszych urządzeń z rodziny Galaxy A – można jednak oczekiwać, że przesiadka na nowsze modele smartwatchy i opasek Samsunga będzie czymś nieuniknionym w najbliższych miesiącach.

Co zamiast smartwatcha Gear?*

Samsung oferuje wiele smartwatchy z serii Galaxy, które możesz wybrać jeżeli planujesz zakup nowego smartfona koreańskiego producenta.

Ciekawym wyborem może okazać się Samsung Galaxy Watch 3, czyli najnowszy i najbardziej zaawansowany model w ofercie firmy. Jego cena to co najmniej 1500 złotych, a oferuje on między innymi ekran Super AMOLED o przekątnej 1.2 lub 1.4 cala, certyfikat IP68, oraz aż 120 trybów ćwiczeń.

Więcej o nim przeczytasz tutaj:

Samsung Galaxy Watch 3 kosztuje krocie. Oto ceny i warianty władcy pierścienia

Nieco tańszą opcją jest na przykład Samsung Galaxy Watch Active 2, w cenie 899 złotych. Posiada on przekątną wyświetlacza: 1,4″, łączność Bluetooth, NFC, WiFi, GPS i oferuje czas pracy na baterii do 58 godzin normalnego użytkowania, a także wiele funkcji śledzenia aktywności oraz sporo funkcji multimedialnych.

Więcej o nim dowiesz się z naszej recenzji tutaj:

Seiko 5 w świecie inteligentnych zegarków: test Samsung Watch Active2 44 mm

*autorką tej części materiału jest Monika Szefler

źródło

Powiązane artykuły