Huawei

Huawei

Kategoria

Zobacz, jak piękny jest Android 12. Nie mogę się napatrzeć – i doczekać aktualizacji

Za pomocą Chrisfugiel

Im więcej wiemy o Android 12, tym system od Google lepiej wygląda. Material You to najlepsze, co przytrafiło się Androidowi od momentu jego powstania. Oby producenci nakładek tego nie zepsuli.

Android 12 przyniesie największe zmiany w designie tego systemu operacyjnego w historii. Material You z każdym kolejnym miesiącem prac podoba mi się coraz bardziej.

Nigdy tak naprawdę nie udało mi się przekonać do widżetów na ekranie głównym i poza pogodą w zasadzie z nich nie korzystam. Raz, że u każdego producenta wyglądają inaczej, dwa – trudno je zmieścić w wygodnym miejscu i trzy – są brzydkie, jak listopadowa noc na Podlasiu. Żadne z tych określeń nie pasuje do nowości z Androida 12.

Material You to najlepsze, co spotkało Androida/fot. XDAMaterial You to najlepsze, co spotkało Androida/fot. XDA

Samoczynnie dopasowująca się kolorystyka wszystkich elementów interfejsu pozwalają na spójny wygląd ekranów głównych. Jestem też przekonany, że twórcy tapet będą w stanie wykorzystać to w kreatywny sposób i każde odblokowanie smartfona będzie przyjemnością. Widać to nawet na przykładzie czegoś tak prostego, jak aplikacja notatnika Google Keep. Nie jestem przekonany, czy nawet Apple udało się to zrobić w bardziej estetyczny sposób.

Zobacz, jak piękny jest Android 12. Nie mogę się napatrzeć – i doczekać aktualizacji

Jeśli taki wygląd będzie dostępny tylko dla telefonów z czystym Androidem, to po raz pierwszy od lat zastanowię się nad przesiadką na taki smartfon. Wybór nie jest szeroki, a nowy Pixel 6 w Polsce będzie albo niedostępny, albo koszmarnie drogi. Oby producenci i ich nakładki tego nie zepsuli.

Nowy design i język projektowy to tylko jedna z rzeczy, na które mocno czekam w kontekście aktualizacji do Androida 12. Jeśli ciekawią Cię pozostałe, to więcej na ten temat przeczytasz w poniższym tekście.

5 nowości w Android 12, których nie mogę się już doczekać. Też tak masz?

16

May/2022