Loading...

Ten ranking idealnie pokazuje, jak niedoceniane są telefony realme

Ten ranking idealnie pokazuje, jak niedoceniane są telefony realme

Jaki jest najwydajniejszy telefon z Androidem? Odpowiedź przynosi nowy ranking AnTuTu. Wyłaniamy najmocniejszy smartfon listopada 2021 roku. Które z nich da się tanio kupić w Polsce?

Kupując nowy telefon, kierujesz się głównie wydajnością w jak najlepszej cenie? W wyborze na pewno pomoże Ci nowe zestawienie AnTuTu, wyłaniające najlepsze flagowce i średniaki w listopadzie 2021 roku. Które z nich warto kupić w Polsce?

Najwydajniejsze flagowce to królestwo gamingu

Pierwsza trójka to oczywiście smartfony pracujące na Snapdragonie 888, względnie lekko podkręcony wariant z Plusem. Nubia RedMagic 6, ASUS ROG Phone 5s Pro i ROG Phone 5 pokazują też, że wymagający użytkownicy powinni wybierać opcje z co najmniej 16 GB RAM – całe podium ma spory zapas pamięci operacyjnej.

Najwydajniejsze flagowce 2021 roku wg AnTutu

Z drugiej strony mamy za to flagowca w cenie średniaka, czyli realme GT 5G. W wariancie z 12 GB RAM zajął 4 miejsce, wypadając tylko minimalnie gorzej, niż gamingowa bestia ASUSa z 16 GB pamięci. Biorąc pod uwagę, że (w promocjach) kosztuje nieco ponad 2000 złotych, to jest niekwestionowanym królem wydajności w rozsądnej cenie.

Dalsze pozycje to egzotyczny Vivo IQOO 7 oraz – całkiem niespodziewanie – Sony Xperia 1 III 5G. To ciekawe, bo japoński producent raczej rzadko pojawiał się w rankingach wydajności. Miejsce siódme to OnePlus 9 Pro i Xiaomi Mi 11 Ultra, a na 9 znalazł się maluszek od ASUSa. 10tkę zamyka Samsung Galaxy S21 Ultra, ale niestety nie jest to wariant dostępny w Polsce.

Ten ranking idealnie pokazuje, jak niedoceniane są telefony realme

Zdecydowanie najlepszym telefonem o zabójczej wydajności w Polsce jest realme GT 5G – moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do znacznie droższego ASUSa.

Najwydajniejszy telefon wśród średniaków – król jest tylko jeden

Czas na średnią półkę cenową. To interesujące, jak bardzo dużo zmieniło się tu w ciągu roku. 12 miesięcy temu ranking był zdominowany przez urządzenia pracujące pod kontrolą procesorów MediaTeka. W 2021 roku jest odwrotnie – to Qualcomm rządzi, a MediaTek znajduje się pod koniec pierwszej 10tki.

Pierwsze miejsce mógł zająć tylko jeden smartfon, czyli realme GT Master Edition. Wariant z 8 GB RAM kosztuje w Polsce tylko 1550 złotych, a wydajność układu Snapdragon 778G przeszła nasze oczekiwania. Drugie miejsce to domena równie ciekawego Xiaomi Mi 11 Lite 5G – zupełnie nowego otwarcia dla „prawie flagowców” chińskiego producenta.

Najwydajniejsze średniaki 2021 wg AnTuTu

Interesujące jest to, że to właśnie realme udało się zrobić najlepszy użytek ze Snapdragona 778G. Zwróćcie uwagę, jaka różnica w benchmarkach dzieli GT Master Edition i Honora 50, okupującego trzecie miejsce. To samo dotyczy Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE i smartfon Huawei Nova 9.

Tym razem, dzięki temu samemu procesorowi, miejsce w pierwszej 10tce ma też Samsung. Modele Galaxy A52s i będący następcą maratończyka z olbrzymią baterią Samsung Galaxy M52 5G to odpowiednio szóste i siódme miejsce w rankingu wydajności. Dopiero na ósmym uplasował się Huawei Nova 7, jedyny model z Kirinem 985 w całej stawce.

Na koniec mamy jeszcze Oppo Reno 6 5G, czyli jedyny model z MediaTekiem w całym zestawieniu. W naszych testach sprawował się bardzo dobrze i kultura pracy należy do topowych, ale na papierze nie jest w stanie dorównać Snapdragonowi 778G. Ostatnie miejsce to mała niespodzianka – niżej pozycjonowany Snapdragon 750G pokazuje pazur na pokładzie Xiaomi Mi 10T Lite 5G.

Najwydajniejszy telefon w dobrej cenie = realme?

Zestawienie średniaków również pokazuje, że warto postawić na telefon realme, jeśli szukamy najlepszej wydajności w rozsądnej cenie. Ciekawe, czy w 2022 roku uda im się utrzymać aż tak dobrą passę.

Wiele z tych modeli pokrywa się z naszym zestawieniem najbardziej opłacalnych telefonów 2021 roku – te w końcu znalazły się tam nie bez powodu. Jeśli stosunek ceny do jakości stawiasz na pierwszym miejscu, to z każdego z nich będziesz zadowolony.

Te smartfony ZAMIATAJĄ konkurencję stosunkiem jakości do ceny — warto je kupić!

Powiązane artykuły