Loading...

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max 12 12 Mini 12 Pro - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max 12 12 Mini 12 Pro - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

 Naprawa Face ID w iPhone to usługa, która w naszym serwisie jest wykonywana co raz częściej. Wszystko dlatego, że pierwszy telefon z Face ID pojawił się na rynku już 3 lata temu, a popularność iPhone X i jego następców jest bardzo duża. Wysokie koszty naprawy tego urządzenia sprawiają, że co raz więcej osób próbuje usuwać usterki na własną rękę. Jednak stopień skomplikowania iPhone X i nowszych jest na tyle duży, że podczas już samego otwierania dochodzi o uszkodzeń, do niedawna nieodwracalnych. Tu pojawiamy się my.

Face ID to technologia wykrywania twarzy. Jest to jedna z metod biometrycznego zabezpieczania dostępu do urządzenia. W przypadku Apple trzeba uczciwie przyznać, że najbardziej zaawansowana z pośród wszystkich systemów rozpoznawania twarzy oferowanych przez producentów smartfonów.

Romeo i Julia w Twoim iPhonie

System rozpoznawania twarzy składa się z wielu elementów biorących udział w projekcji i rozpoznaniu cech biometrycznych. Elementy te składają się na tak zwane dwa moduły flex. Pierwszy i najważniejszy to Dot projector, którego zadaniem jest nałożyć ponad 30 tysięcy punktów na skanowaną twarz, tak zwany moduł Romeo.

Natomiast kamera podczerwieni to Julia, która odpowiada za odczyt położenia nałożonych przez projektor kropek z naszej twarzy, na podstawie której tworzona jest mapa naszej twarzy.

Mapa ta jest następnie porównywana z „matrycą” twarzy, która dodajemy podczas konfiguracji Face ID.

Matryca przechowywana jest w bezpiecznej pamięci, tak zwanej Secure Enclave znajdującej się w procesorze. Do prawidłowej pracy Romea i Julii potrzebny jest także czujnik światła, czujnik zbliżeniowy oraz oczywiście kamera.

Inżynierowie nazwali elementy systemu Face ID Romo i Julia, ponieważ tak jak w przypadku miłości tych dwoje, którzy nie potrafili bez siebie żyć, podobnie elementy systemu Face ID są ze sobą sparowane na stałe i nie ma możliwości zastąpienia ich innymi. Są ze sobą „na śmierć i życie” :-).

W praktyce oznacza to, że jeżeli choć jeden z elementów Romeo i Julia oraz elementów wspomagających zostanie uszkodzony, to mimo wymiany jednego z nich na nowy i sprawny, funkcja Face ID i tak nie będzie działać poprawnie.

Nie oznacza to jednak, że Face ID nie można naprawiać. W serwisie AppleMobile w Szczecinie możesz przywrócić Face ID do działania we wszystkich modelach iPhone. Naprawiamy Face ID od modelu iPhone X do iPhone 12 Pro Max włącznie.

Jakie usterki Face ID naprawiamy?

Urwana taśma Face ID? Napraw Face ID w APPLEMOBILE.PL

Najczęstszą usterką systemu Face ID do jakiej dochodzi, jest mechaniczne urwanie taśmy Face ID, a konkretnie z czujnikiem zbliżeniowym (proximity sensor), czujnikiem wykrywania jasności (flood illuminator), głośnikiem rozmów oraz mikrofonem Face Time.

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max 12 12 Mini 12 Pro - Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl

Nieumiejętne demontowanie ekranu w iPhone’ach z systemem Face ID powoduje, że cienka i niezwykle delikatna taśma flex ulega przerwaniu.

Jak wspominałem, taśma ta jest elementem systemu Romeo i Julia. Jeżeli ulegnie uszkodzeniu, to nawet zainstalowanie nowej i oryginalnej, nie przywróci nam do działania funkcji Face ID.

Wymiana wspomnianej taśmy Face ID pozwoli jedynie doprowadzić telefon do używalności, tj. powróci do działania głośnik rozmów, czujnik zbliżeniowy czy czujnik oświetlenia (pod warunkiem, że ekran będzie zaprogramowany i skalibrowany). W naszym serwisie możesz naprawic urwaną taśmę face id i przywrócić funkcję rozpoznawania twarzy Face ID w każdym telefonie iPhone. O tym w kolejnym akapicie.

Naprawa taśmy Face ID z zachowaniem funkcji rozpoznawania twarzy Face ID

W przypadku mechanicznego uszkodzenia taśmy flex istnieje możliwość naprawy telefonu tak, aby przywrócić funkcję Face ID do pełnej sprawności. Aby tego dokonać należy nie tylko wymienić cały moduł flex na nowy i co ważne ORYGINALNY, ale dodatkowo przełożyć (niskotemperaturowe lutowanie powierzchniowe) elementy proximity sensor oraz Flood Illuminator ze starej uszkodzonej taśmy do nowej.

Usługę naprawy Face ID w Twoim telefonie iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max 12 12 Mini 12 Pro oraz Xr dokonasz w serwisie APPLEMOBILE.PL

Dysponujemy także programatorem V1S, który pozwala zaprogramować nową taśmę Proximity dla przywrócenia Face ID także jeżeli nie posiadasz oryginalnej taśmy lub została ona uszkodzona. Więcej na filmie poniżej:

Uszkodzona taśma z sensorem Proxmity Sensor najczęściej powoduje problem z uruchomieniem telefonu. Jeżeli Twój telefon wisi na logo z jabłkiem i się restartuje nie chcąc się włączyć, bardzo prawdopodobne, że taśma uległa uszkodzeniu – w wyniku ingerencji cieczy lub uszkodzenia mechanicznego. O sposobach i możliwościach naprawy taśmy proximity z zachowaniem face id napisaliśmy tutaj >

Naprawa problemu Umieść iPhone nieco niżej w Face ID iPhone

Niestety, ale poza uszkodzeniami mechanicznymi dochodzi również do awarii kamery TrueDepth.

Objawia się to tym, że podczas tworzenia matrycy twarzy, która telefon ma rozpoznawać, jej dodanie nie jest możliwe, ponieważ telefon wciąż informuje o tym, aby telefon umieścić nieco wyżej lub nieco wyżej czy też odsunąć od siebie co najmniej na 20 do 50 centymetrów.

Jeżeli mimo postępowania w zgodzie ze wskazówkami wyświetlonymi w kreatorze dodawania twarzy, jej dodanie nie jest możliwe, najpewniej masz uszkodzony któryś z elementów Romeo & Juliet. Najczęściej dochodzi do awarii Dot Projector – projektora kropek. Jest to element, który dokonuje projekcji ponad 30 tysięcy punktów świetlnych na Twojej twarzy, na podstawie których kamera podczerwieni tworzy indywidualną mapę twarzy. Serwis APPLEMOBILE.PL oferuje naprawę uszkodzonych projektorów kropek. Jeżeli widzisz na swoim telefonie komunikaty:

Najprawdopodobniej masz uszkodzony projektor kropek. Więcej na temat sposobu diagnoz oraz naprawy projektora kropek przeczytasz w naszym artykule Naprawa Face ID iPhone 12 / 11 / XS / X / Xr – Czy można naprawić Face ID w iPhone z komunikatem „Umieść iPhone’a nieco niżej wyżej”?

Pamiętaj! Serwis producenta nie oferuje naprawy tej funkcjonalności. Jedyna możliwość to wymiana urządzenia w całości w ramach programu wymiany urządzeń na wolne od wad. Jeżeli jesteś zainteresowany programem i realizacją wymiany urządzenia przez nas, to zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.

Ten komunikat pojawia się najcześciej w przypadku uszkodzenia elektroniki modułu Face ID przy projektorze kropek. W taki wypadku konieczna jest wymiana tasmy flex projektora kropek z przełożeniem układu cyfrowego i ponownej rekalibracji kryształu porojektora tak, aby projekcja kropek na naszej twarzy pokrywała się z sensorem rozpoznającym mapę naszej twarzy.

Dokonana nieprawidłowo sprawi, że choć niedoświadczony technik nawet poprawnie złoży sensor, to nasza twarz i tak nie będzie rozpoznawana, gdyż mapa będzie się rozjeżdżać z projekcją. Dlatego tak ważne jest, aby naprawę Face ID przeprowadził nie tylko wykwalifikowany, ale przede wszystkim doświadczony technik.

Tylko wtedy mamy gwarancję, że nasze Face ID będzie działało dokładnie tak samo sprawnie, jak przed powstaniem usterki.

Jeżeli masz uszkodzony sprzęt Apple, to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlaczach zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

APPLEMOBILE.PL🗺 Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)70-475 Szczecin☎️ 500 132 200☎️ 889 277 288http://serwis.applemobile.pl@ serwis(małpa)applemobile.pl

Wysyłkowa naprawa Face ID

Od początku naszej działalności oferujemy usługę wysyłkowej naprawy produktów Apple door-to-door. Wystarczy wypełnić > formularz zgłoszeniowy naprawy wysyłkowej na naszej stronie , wypełnić wszystkie pola zgodnie z prawdą, zapisać, a na ekranie pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który przyjedzie i zabierze uszkodzony telefon, a następnie zwróci go pod wskazany adres. Płatność odbywa się za pobraniem u kuriera.

Czas naprawy Face ID wysyłkowo to około 1-2 dni roboczych. Staramy się realizować naprawy szybko i sprawnie. Każda przesyłka jest ubezpieczona, a więc nie musisz się martwić, że coś na etapie transportu stanie się z Twoim urządzeniem! Dbamy o jakość napraw i bezpieczny transport każdej przesyłki!

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max

4.9/5 - (79 votes)

Powiązane artykuły