Huawei

Huawei

Kategoria

Włochy. Media: aplikacja rozpoznająca COVID-19 po kaszlu testowana w Turynie

Za pomocą Chrisfugiel

TechnologieObecnie aplikacja jest testowana w szpitalu publicznej służby zdrowia w Turynie i w Luksemburgu

Aplikacja, według jej twórców, rozpoznająca w ciągu dwóch minut COVID-19 na podstawie nagrania kaszlu, testowana jest klinicznie w Turynie na północy Włoch. Jak informuje dziennik "La Repubblica", jej skuteczność oceniana jest na 73,5 procent.

Rekord zgonów z powodu Covid-19 na Ukrainie

Włoska gazeta przytacza opinie twórców aplikacji, iż mogłaby ona w przyszłości zastąpić błyskawiczne testy w przypadku osób z objawami Covid-19.

Powstała zaś w ramach tzw. startupu w celu stworzenia możliwości zdalnego identyfikowania chorób układu oddechowego na podstawie analizy kaszlu.

ZOBACZ: Nowa szczepionka na covid musi poczekać na decyzję WHO

Jest ona dostępna z komputera lub smartfona. Wystarczy za jej pośrednictwem nagrać kaszel, który w ciągu dwóch minut jest analizowany. Następnie pojawia się informacja, czy wskazuje on na Covid-19.

Rozmówcy dziennika wyjaśnili, że koszt takiego badania wynosi około 1 euro, co mogłoby przynieść milionowe oszczędności.

Obecnie aplikacja jest testowana w szpitalu publicznej służby zdrowia w Turynie i w Luksemburgu.

WIDEO - Aktor Macaulay Culkin znów wcielił się w rolę Kevina. W kilka godzin klip obejrzały milionyaml/PAPCzytaj więcejAPLIKACJACOVID-19KASZELTECHNOLOGIETURYNWŁOCHY

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Dostępne w Google PlayPobierz z App StorePobierz z HUAWEI AppGallery

12

Feb/2022