Loading...

Przetestowaliśmy najwygodniejszy sposób na CANAL+ online

Przetestowaliśmy najwygodniejszy sposób na CANAL+ online

Polski oddział CANAL+ miesiąc temu udostępnił swoją platformę streamingową CANAL+ online dla najnowszych telewizorów Samsunga. Aplikacja jest dostępna dla koreańskich smart telewizorów wyprodukowanych od 2018 r. Telewizor musi działać pod kontrolą systemu Tizen 4.0 lub nowszego.Przetestowaliśmy najwygodniejszy sposób na CANAL+ online

Na dowolnym urządzeniu

Telewizory Samsunga są kolejnymi urządzeniami, na których możemy mieć dostęp do CANAL+ online. Wcześniej ta platforma działała już na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS, w przeglądarkach internetowych i na Android TV. Być może niedługo CANAL wystartuje też na WebOS, czyli smart TV LG.

Aplikacja działa również na CANAL+ BOX 4K, Apple TV, Mi Boxie i innych boxach z Android TV. Tak duża liczba różnych urządzeń to wielkie wyzwanie dla dostawcy treści odpowiedzialnego za wdrożenie usługi. Na szczęście polski oddział jest częścią francuskiej grupy, więc dewelopment „apek” z równych platform jest szybszy, tańszy, a efektem są programy szybciej działające i stabilniejsze. To, że na Samsungu również mamy do czynienia z aplikacją z Francji widać w jednym miejscu menu, gdzie zapomniano o przetłumaczeniu kilku francuskich słów.

Jak działa aplikacja?

Apka dla Tiznena jest nowa, więc nie jest jeszcze domyślnie instalowana na telewizorach Samsunga sprzedawanych w Polsce. Pobieramy ją ze sklepu z aplikacjami APPS, który jest dostępny na naszych telewizorach. Trwa to kilka sekund. Aplikacja zainstalowana bezpośrednio na telewizorze jest subiektywnie najprostszym i najwygodniejszym sposobem dostępu do treści danego dostawcy. Także Apple udostępniło niedawno swoją platformę Apple TV jako natywne apki dla wybranych producentów telewizorów, choć ma przecież tak jak CANAL+ własnego boxa.

Aby skorzystać z aplikacji nasz telewizor musi być podłączony do internetu (przez WiFi lub kabel Ethernet). Samo połącznie powinno mieć prędkość większą od 1 Mbps. Dla komfortu korzystania CANAL+ rekomenduje połączenie o prędkości co najmniej 8 Mbps oraz 25 Mbps dla programów w jakości UHD.

Jak zamówić pakiet?

Po instalacji aplikacji powinniśmy zapłacić za pakiet CANAL+ online oraz opcjonalnie dokupić do niego jeden z trzech dodatków. W CANAL+ online nie ma umów terminowych, czyli możemy w każdej chwili przestać płacić. Sam zakup pakietów nie jest możliwy z pozycji aplikacji na smart TV. Gdy rozpoczynamy procedurę zakupu w menu to nasz telewizor generuje nam kod QR z linkiem do strony https://kup.pl.canalplus.com/samsungtv

Na tej witrynie wybieramy pakiet lub ich zestaw, a na końcu płacimy kartą. Jeszcze wygodniej mają klienci PLAY, którzy zakup mogą doliczyć sobie do rachunku za komórkę. Z usługi na raz będą mogły korzystać 2 osoby (2 streamy).

Lepiej niż w kinie

Sama aplikacja szybko startuje i działa stabilnie, choć może trochę szybciej powinny uruchamiać się już same filmy i programy. Jakość obrazu jest na poziomie znanym z innych, popularnych platform. Oczywiście jakość w kanałach telewizyjnych live jest uzależniona także od tego, co oferuje sam nadawca.

Świetnie, że w już w pierwszej wersji aplikacji dla smart TV Samsunga są profile użytkowników znane np. z konkurencyjnego Netflixa. W serwisie jest wyszukiwarka oraz system rekomendacji wspierany przez redakcję CANAL+. Mi brakowało trochę „normalnego” programu telewizyjnego i nagrywarki w chmurze. Użytkownicy CANAL+ online w bardzo intuicyjnysposób mogą cofać programy telewizyjne do 8 godzin. W wybranych materiałach można wybierać spośród oryginalnej ścieżki dźwiękowej, lektora, dubbingu lub napisów. Nie znaleźliśmy jeszcze opcji dzielenia ekranu, co ma pozwalać oglądać 4 kanały w tym samym czasie. Taką funkcję zapowiadał CANAL+ w komunikacie prasowym i będzie ona dostępna we wrześniu. Trochę myląca dla użytkownika końcowego może być obecność w sklepie APPS także drugiej aplikacji na telewizory Samsunga – CANAL+ Premiery. Te dwie aplikacje powinny zostać finalnie zintegrowane. Na szczęście do obu aplikacji logujemy się tymi samymi danymi.

Dla kogo?

CANAL+ online na telewizorach Samsunga to genialna usługa dla fanów kina i sportu. Sam CANAL+ podkreśla, że to nie jest telewizja online, jak np. WP Pilot. Największą zaletą tej platformy jest to, że większość jej treści nie jest dostępnych w innych, konkurencyjnych serwisach streamingowych. Już dla samego Klangora i Kruka warto odpalić sobie w domu CANAL+ online. Fani sportu wybiorą Premier League, NBA, polską Ekstraklasę, turnieje tenisowe lub żużel. CANAL+ online znacznie upraszcza także zakup dodatkowych pakietów, takich jak HBO lub ELEVEN SPORTS.

Cennik pakietów CANAL+ online

Pakiet CANAL+ - pierwszy miesiąc 20 zł, kolejne 45 zł (to pakiet podstawowy, niezbędny do skorzystania z CANAL+ online).

Można go rozszerzyć o dodatkowe usługi:

Pakiet CANAL+ i HBO - pierwszy miesiąc 30 zł, kolejne 55 zł.

Pakiet CANAL+ i ELEVEN - pierwszy miesiąc 30 zł, kolejne 55 zł.

Pakiet CANAL+ i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 40 zł, kolejne 65 zł.

Pakiet CANAL+, HBO i ELEVEN - pierwszy miesiąc 40 zł, kolejne 65 zł.

Pakiet CANAL+, HBO i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 50 zł, kolejne 75 zł.

Pakiet CANAL+, ELEVEN i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 50 zł, kolejne 75 zł.

Pakiet CANAL+, HBO, ELEVEN i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 60 zł, kolejne 85 zł

Powiązane artykuły