iPhone

iPhone

Kategoria

Jak obrócić ekran? Proste i sprawdzone sposoby

Za pomocą Chrisfugiel

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularnejak obrócić ekran+2jak obrócić ekranw w laptopiejak obrócić ekran w komputerzeJustyna Kocur-Czarny

Może się zdarzyć, ze przypadkowo naciśniemy coś na klawiaturze i odwróci nam się widok ekranu. Lub przeciwnie, potrzebujemy skorzystać z pionowego widoku, żeby np. sprawdzić, jak wygląda aplikacja. Z tego artykułu dowiesz się, jak obrócić ekran w bardzo prosty sposób.

Źródło: WP.PL

Jak obrócić ekran w laptopie?

Najprostszy sposób to skorzystanie z poniższych skrótów klawiszowych.Ctrl+Alt+strzałka w górę - standardowa orientacja ekranuCtrl+Alt+strzałka w dół - odwraca ekran o 180 stopni (do góry nogami)Ctrl+Alt+strzałka w prawo - odwraca ekran o 90 stopni w prawoCtrl+Alt+strzałka w lewo - odwraca ekran o 90 stopni w lewo

Jak obrócić ekran w komputerze?

Jak obrócić ekran? Proste i sprawdzone sposoby

Niestety skróty klawiszowe nie zawsze działają. Może to być spowodowane ustawieniem skrótów klawiszowych lub tym, że nie obsługuje je dane oprogramowanie. Mamy wtedy jeszcze inną możliwość: należy skorzystać z ustawień karty graficznej. W tym celu:

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie;
  2. Wybieramy "właściwości grafiki";
  3. Wchodzimy w menu "wyświetlacz";
  4. W sekcji "rotacja" klikamy 90, 180 lub 270, w zależności o ile chcemy obrócić ekran;
  5. Potwierdzamy zmianę klikając w przycisk "zastosuj".

Jak obrócić ekran na Macu?

Jeśli korzystacie ze sprzętu Apple i potrzebujecie obrócić ekran, to naprawdę bardzo proste. Wystarczy wejść w Preferencje Systemowe i kliknąć w ikonkę Monitory. Z rozwijanej listy wybieramy o ile stopni chcemy odwrócić ekran: 90, 180 czy 270. Wystarczy potwierdzić wybrane ustawienia i gotowe.

Oceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

22

May/2022