Loading...

iOS 15 – jak ustawić ułatwienia dostępu dla aplikacji na iPhonie

iOS 15 – jak ustawić ułatwienia dostępu dla aplikacji na iPhonie

Pod względem dbałości o osoby z ograniczeniami firma Apple jest od lat niekwestionowanym liderem. System iOS ma wbudowane funkcje ułatwień dostępu pomagają osobom, które mają problemy ze słuchem, wzrokiem, niepełnosprawnością fizyczną lub ruchową, w łatwiejszym korzystaniu z urządzeń iPhone. Przez te praktyczne dodatki sprzęty firmy Apple są doceniane przez niepełnosprawnych użytkowników na całym świecie. W systemie iOS 15 firma Apple wprowadziła kolejne funkcje, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą korzystać z iPhone’a w jeszcze bardziej komfortowy sposób.

Jedną z nowych funkcji w systemie iOS 15 jest możliwość ustawienia ułatwień dostępu dla poszczególnych aplikacji. Oznacza to, że ​​możesz włączać i wyłączać określone ustawienia ułatwień dostępu dla określonej aplikacji lub zestawu aplikacji, w tym ekranu początkowego. Od tej pory, dla każdej aplikacji indywidualnie możesz ustawić większy tekst, zmniejszyć przezroczystość lub włączyć inteligentne odwrócenie. W przypadku wcześniejszych wersji systemu iOS możliwe to było tylko dla całego systemu wraz ze wszystkim aplikacjami jednocześnie.

Jak ustawić ułatwienia dostępu dla określonej aplikacji

Na początek uruchom aplikację Ustawienia i z listy wybierz Dostępność. Następnie przewiń ekran do sekcji Ogólne i wybierz opcję Według aplikacji.

iOS 15 – jak ustawić ułatwienia dostępu dla aplikacji na iPhonie

Na stronie Według aplikacji dotknij Dodaj aplikację, aby wyświetlić okno, w którym znajdziesz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na iPhonie. Wybierz jedną aplikację lub kilka, dla których chcesz zmienić ustawienia. Na górze listy znajduje się również opcja Ekran główny, jeśli chcesz, aby funkcje ułatwień dostępu dotyczyły tylko ekranu głównego.

Po dodaniu aplikacji wrócisz do strony Według aplikacji. Teraz wystarczy, że dotkniesz jednej z wybranych aplikacji,aby wyświetli się okno w którym możesz włączyć lub skonfigurować szereg ustawień ułatwień dostępu, w tym pogrubiony tekst, większy tekst, zmniejszoną przezroczystość, zwiększony kontrast, inteligentne odwrócenie, zmniejszony ruch i inne. Możesz nawet zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów, co jest bardzo przydatne w niektórych aplikacjach, takich jak Twitter, Facebook, Instagram i itp. Powyższe czynności powtórz dla każdej wybranej aplikacji z osobna.

Jak usunąć ułatwienia dostępu dla określonej aplikacji

Aby usunąć ustawienia ułatwień dostępu dla jednaj z aplikacji, wejdź na listę aplikacji na stronie Ustawiania aplikacji i przesuń palcem do końca w lewo na nazwie aplikacji, którą chcesz usunąć.

iOS 15 – jak ustawić ułatwienia dostępu dla aplikacji na iPhonie

Powiązane artykuły