Samsung

Samsung

Kategoria

Znajdź mój telefon – Samsung pomoże nawet, jak smartfon będzie offline

Za pomocą Chrisfugiel

Bartosz SzczygielskiNewsy

Strona główna > Newsy > Znajdź mój telefon – Samsung pomoże nawet, jak smartfon będzie offline

Znajdź mój telefon to jedna z funkcji, którą Samsung udostępnia swoim użytkownikom. Teraz ta doczekała się rozbudowania, które pozwoli znaleźć urządzenie nawet wtedy, kiedy to nie będzie podłączone do sieci. Taka nowość może być dla wielu bardzo użyteczna, ale nie jest włączana automatycznie, więc warto się tematem zainteresować.

Znajdź mój telefon – offline od Samsunga

Zgubienie telefonu nie jest rzeczą, która należy do przyjemnych. Podobnie z kradzieżą, bo wtedy z urządzeniem można pożegnać się już na stałe. Jednak w tym pierwszym przypadku, dalej mamy szansę sprzęt odzyskać. Aplikacja Znajdź mój telefon (Find My Mobile) od Samsunga nie jest oczywiście jedyną taką na rynku, ale posiadacze urządzeń producenta nie muszą szukać żadnych innych. Owszem, można też korzystać z usług Google, co zresztą jest robione także przez Samsunga. Teraz jednak w aplikacji pojawi się nowa opcja, która pozwoli na szukanie telefonu nawet wtedy, kiedy ten nie jest zalogowany do sieci.

Nie przegap
Empik Music na zegarkach z HarmonyOS — tylko teraz rewelacyjna promocja!

Jeden z redaktorów z XDA-Developers zobaczył, że w jego telefonie pojawiła się nowa opcja odnośnie szukania zgubionego telefonu. Można zaznaczyć opcję, żeby nasz zgubiony telefon, kiedy jest offline (wyłączone Wi-Fi, dane komórkowe), był poszukiwany przez… inne telefony Samsunga z serii Galaxy. Trudno ocenić, z jaką dokładnością miałoby to działać, ale zawsze to jakiś dodatkowy sposób na poszukiwanie urządzenia. To jednak trochę obusieczna broń. Po aktywacji tej funkcji nasze urządzenie także będzie skanowało okolicę w celu znalezienia innych modeli.

Znajdź mój telefon – Samsung pomoże nawet, jak smartfon będzie offline

Zobacz też: Aktualizacja do One UI 2.5 – Samsung publikuję listę kompatybilnychurządzeń.

Funkcja ma być także wykorzystywana do poszukiwania zagubionych zegarków czy słuchawek, jeżeli te był wcześniej sparowane z urządzeniem. Do korzystania z tej funkcji, trzeba także wcześniej założyć konto Samsunga. Przypomnijmy, że wcześniej można było nie tylko znaleźć w ten sposób telefon, ale także i go zablokować, czy zmienić numer PIN.

Źródło: Twitter / PhoneArena

Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.

05

Jul/2022