iPhone

iPhone

Kategoria

iOS 16 musi mieć te funkcje – które smartfony otrzymają update?

Za pomocą Chrisfugiel

Po otrzymaniu dużego wydania w postaci iOS 15, serii iPhone 13, aktualnie jesteśmy w trakcie mniejszych aktualizacji, które wprowadzają niewielkie udoskonalenia. Chodzi dokładnie o nowy iOS 15.2 i nadchodzący iOS 15.3. To nie powstrzymuje nas od myślenia o tym, co może być w następnej wersji systemu, który, jak się spodziewamy, będzie nosił nazwę iOS 16. Każde wydanie oprogramowania dla smartfonów zawierało ważną nowość, niezależnie od tego, czy były to widżety, czy tryb ciemny. Oto funkcje, które chciałbym, aby pojawiły się w iOS 16 w przyszłym roku. Zobaczcie też poniżej, które smartfony będą obsługiwane.

Zobacz także: Nowy iPhone zadebiutuje już na początku 2022 roku. To będzie hit!

iOS 16 musi mieć te funkcje

Aparat

Aparat iPhone’a przeszedł ogromne ulepszenia w ostatnich latach. Otrzymał kolejne obiektywy i wprowadził funkcje, takie jak tryb nocny i tryb kinowy. Oznaczało to jednak, że aplikacja aparatu stała się nieczytelna. Dostęp do ustawień lampy błyskowej lub zmiany ekspozycji wymaga więcej przesunięć, a także zmian ukrytych gestów.

Wraz ze zbliżającym się wydaniem systemu iOS 15.2 niedługo zobaczymy również nowy przycisk makro, który pomoże dokładniej ustawić te elementy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dotyczy to jednak tylko serii iPhone 13. Nie byłoby przesadą założyć, że Apple ma większe plany dotyczące aparatów w przyszłych modelach iPhone’a, co będzie również oznaczać nowe funkcje, które będziemy włączać i wyłączać w razie potrzeby. Musimy otrzymać przeprojektowaną aplikację, która uwzględni błędy poprzedniej i będzie przygotowana do nowych trybów.

Szybkie notatki w iPhone

Jest to funkcja, która pojawiła się w iPadOS 15 i macOS 12 Monterey. Możemy przeciągnąć palcem od prawego dolnego rogu i szybko utworzyć notatkę, bez względu na to, co robimy na swoim urządzeniu i jaką aplikację mamy otwartą. Istnieje wiele gestów, które możemy wykonać na iPhone, więc nie zaszkodzi dodać jeszcze jeden. Przeciągnięcie z prawego dolnego rogu wyświetli notatkę, którą będziemy mogli szybko dodać i zapisać na później.

Widżety aplikacji Dom

Widżety zostały zmodernizowane w iOS 14, wraz z możliwością umieszczania ich w dowolnym miejscu na ekranie głównym. Jednak niektóre inne aplikacje nie otrzymały własnych widżetów, aby pomóc zredukować niektóre kroki. Jednym z rażących przykładów jest aplikacja Dom.

Możesz mieć zestaw inteligentnych żarówek w swoim domu, w których korzystasz z aplikacji do zarządzania nimi. Ale jeśli chcesz szybko włączyć światło, możesz doświadczyć opóźnienia, jeśli poprosisz Siri lub jeśli aplikacja nie odpowiada, co często się zdarza. Posiadanie widżetu na ekranie głównym dla inteligentnych świateł może naprawdę pomóc w skróceniu kroków związanych z szybkim włączaniem lampy w sypialni, zamiast konieczności szukania aplikacji Dom.

Aplikacja do akcesoriów Apple

Jeśli posiadasz jedno z urządzeń peryferyjnych Apple, takich jak AirPods lub AirTag, próba zarządzania każdym z nich może być bardzo kłopotliwa. Ustawienia AirPods są dostępne tylko przez Bluetooth z poziomu aplikacji Ustawienia, podczas gdy ustawienia AirTags są dostępne w aplikacji Znajdź.

Możliwość zarządzania nimi za pośrednictwem nowej aplikacji może rozwiązać wiele nieporozumień dotyczących tego, co posiadasz od Apple.

Nie przegap
Airly pokazuje, że nie boi się wyzwań — zarówno w sferze biznesowej, jak i technologicznej

iPhone’y obsługiwane przez iOS 16

iOS 15 obsługuje co najmniej iPhone’a 6S, który został wydany w 2015 roku. Wczesne przecieki sugerują, że iPhone 6S (wraz z 6S Plus i oryginalnym iPhonem SE) nie otrzyma iOS 16, ale wszystko, od iPhone’a 7 wzwyż tak.

Z pewnością nie byłoby nadużyciem oczekiwanie na co najmniej obsługę iOS 16 dla serii iPhone 7, ale z niektórymi funkcjami prawdopodobnie wstrzymanymi, głównie ze względu na ograniczenia sprzętowe aparatu lub procesor.

Źródło: Techradar

09

Feb/2022